Koniec októbra 1998 - FNM previedol 42 percent akcií DMD Holding na novo vytvorenú dcérsku spoločnosť DMD Progres. Štát tak prišiel o kontrolu nad štátnym majetkom a zároveň sa vo funkciách zabetónovalo vedenie okolo Júliusa Tótha.
December 1998 - nové vedenie FNM podáva na Krajskom súde v Trenčíne návrh na vyslovenie neplatnosti uznesenia valného zhromaždenia DMD Holding z 10. 9. 1998.
27. decembra 1998 - Krajský súd v Trenčíne rozhodol, že zakazuje spoločnosti DMD Holding vykonávať akékoľvek právne úkony s cieľom realizovať uznesenie MVZ z 10. septembra 1998, na ktorom došlo k zvýšeniu základného imania.
5. januára 1999 - mimoriadne valné zhromaždenie DMD Holding zvolané na návrh Ministerstva hospodárstva SR odvoláva pôvodnú dozornú radu a predstavenstvo spoločnosti a zároveň volí nové orgány. Staré predstavenstvo však pre neprítomnosť prioritných akcií nepovažuje MVZ za uznášaniaschopné.
27. januára 1999 - ministerstvo hospodárstva pripravuje trestné oznámenie na prezidenta holdingu Júliusa Tótha a členov predstavenstva podľa § 255 trestného zákona pre podozrenie z neplnenia si povinností pri správe cudzieho majetku.
28. januára 1999 - Tóth reagoval na Černákovú „výzvu“ upozornením, že on by mal žalovať ministra, a nie naopak.
2. februára 1999 - akcionári potvrdili zmeny odhlasované MVZ 5. januára. Novými členmi predstavenstva sa stali Ľubomír Gažák, Ivan Šubrt, Ľubomír Holeček, Blažej Beňačka a Peter Dudák. Za členov dozornej rady akcionári zvolili Ladislava Sklenára, Jána Vaňa, Máriusa Hričovského, Igora Matiašovského, Vladimíra Černáka, Stanislava Škodu a Leopolda Bilčíka. Prezidentom holdingu sa stal Ľubomír Gažák a viceprezidentom Ľubomír Holeček.
Marec 2000 - rezort hospodárstva má pripravený návrh reštrukturalizácie spoločnosti.
20. decembra 2000 - vláda schválila postup reštrukturalizácie DMD Holding.
5. marca 2001 - MVZ Cerditu a DMD Fin rozhodlo, že pred zlúčením týchto firiem je potrebné oceniť päť kusov akcií, ktoré vlastní DMD Servis v Credite. (tom)