B. Bystrica - Dubnica 3:2 (0:1)

Dukla už v úvodnej minúte kopala roh, v 5. Jakubkovu hlavičku z dvoch metrov Perniš vyrazil na roh, prvý gól však strelili hostia. V 10. min Nemec hlavou predĺžil aut a Kiška otvoril skóre. Dubničania aj v ďalších minútach dokázali domácim znepríjemňovať

futbal a veľa im nedovolili. Šance Semeníka a Soviča Perniša neohrozili, viac sa zapotil Zajac pri Nemcových pokusoch v 32. a 39. min. Po prestávke Bystričania pridali na dôraze a zápas otočili v priebehu trinástich minút. Najskôr v 47. min peknú akciu Soviča a Kulíka zakončil Jakubko a v 60. min si Semeník narazil so Sovičom a nekompromisne popod Perniša trafil. Hostia doplatili aj na nepremenené šance Varadina a Nemca v 52. a 55. min. Po druhom góle sa snažili vyrovnať a hlavne Kiška nebezpečne zamestnával Zajaca. V 71. min ešte netrafil bránu, ale o päť minút bol domáci brankár bezmocný pri strele k žrdi. O dve minúty Sovičov priamy kop zrazil múr hostí na tyč. Neúnavného Soviča odmenil Semeník v 80. min, keď jeho center labužnícky hlavou v pokľaku poslal do siete. V 86. min Zajac pokazil Kiškovi hetrik, keď jeho strelu k žrdi vytlačil na roh.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

GÓLY: 47. Jakubko, 60. a 80. Semeník - 10. a 76. Kiška. DUKLA: Zajac - Vyskoč, Dzúrik, Kentoš, Pančík ml. - Pečovský (90. Urgela), Sovič, Svintek, Kulík (90. Penov) - Jakubko, Semeník (87. Bartoš). DUBNICA: Perniš - Ševela, Špendla, Švestka, Pleva - Dovičovič, Držík (72. Porázik), Kopačka (83. Doktor), Kiška - Varadín (66. Ižvolt), Nemec. Pred 4 793 divákmi rozhodoval Udvardy, žlté karty Sovič, Dzúrik - Držík, Dovičovič, Varadín.Ladislav Molnár, tréner Dukly: "Dubnica potvrdila formu z posledných kôl, čo predviedla hlavne v prvom polčase. Aj vďaka našej pasívnej hre a nepresnostiam. To nebola naša hra doma, nedostali sme sa do tlaku. Po prestávke sme sa zlepšili, prišli šance a tri pekné góly. Až do konca bol výsledok na vážkach."

SkryťVypnúť reklamu

Jozef Jankech, tréner Dubnice: ,,Zápas mal solídnu úroveň, ak by nepršalo, bol by ešte lepší. Miestami boli nepresnosti v kombinačnej hre, hráči nakopávali vysoké lopty. Spravili sme všetko pre zisk bodu, no nepodarilo sa. Možnosti na skórovanie sme mali."

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 527
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 192
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 702
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 861
  5. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 972
  6. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 749
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 794
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 477
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu