Rumsfeldov odchod zatiaľ nikto otvorene nežiada. Naznačujú to však médiá aj kongresmani - a nielen opoziční demokrati. Najdôležitejšie je však to, že trpezlivosť údajne stratil aj prezident George Bush. Ten v stredu v rozhovoroch pre dve arabské televízie síce povedal, že minister má jeho plnú dôveru, v súkromí však údajne Rumsfeldovi vynadal. Prezidenta hnevá, že ho dostatočne včas a podrobne o škandále neinformoval. Biely dom tvrdí, že Bush sa o rozsahu týrania väzňov dozvedel až z televízie CBS, rovnako ako celý ostatný svet.
Denník The Washington Post včera zverejnil ďalšie fotografie z väznice Abú Ghrajb. V redakcii ich údajne má tisíc.
Demokratický kandidát na prezidenta John Kerry útočí aj na Busha. Žiada od neho, aby prijal za mučenie väzňov plnú zodpovednosť a ospravedlnil sa.
Bush v arabských televíziách sľúbil, že všetko sa prešetrí a vinníci budú potrestaní. Priamo sa však neospravedlnil. Urobil tak iba jeho hovorca Scott McClellan, jeho poradkyňa pre národnú bezpečnosť Condoleezza Riceová a nový americký šéf väzníc v Iraku. (kos)