Obchodovanie na peňažnom trhu oživila aukcia štátnych pokladničných poukážok a pravidelný sterilizačný repotender. V aukcii poukážok bol dopyt osem miliárd korún. Z nich štát akceptoval len 1,6 miliardy pri jednotnom výnose 4,95 percenta. V utorok sa konal pravidelný sterilizačný repotender, v ktorom Národná banka Slovenska akceptovala celkový dopyt 77,235 miliardy, pričom splatných bolo 78,373 miliardy. Vďaka nadstavu likvidity na trhu sa krátke úložky dostali pod hranicu 4,5 percenta, až k úrovniam okolo 4,2 percenta. Koniec týždňa nepriniesol žiadnu zmenu oproti predchádzajúcim dňom.
Slovenský dlhopisový trh v minulom týždni nezaznamenal takmer žiadnu zmenu. Aj naďalej sa vyznačoval veľmi nízkou likviditou a nezáujmom zahraničných investorov o tento segment trhu. K zhoršeniu situácie na trhu došlo najmä po spustení činnosti nového Centrálneho depozitára a následného pozastavenia obchodovania na Burze cenných papierov v Bratislave počas niekoľkých dní. Trh čakal na tohtotýždňovú štvrtú tranžu trojročných štátnych zerobondov, v ktorej bolo zatiaľ upísaných 20,93 miliardy. Korunový dlhopisový fond si pripísal minimálne zisky.
Svetové akciové trhy ovplyvňovalo pokračujúce zverejňovanie hospodárskych výsledkov firiem za prvý štvrťrok. Vo všetkých odvetviach zaznamenala väčšina spoločností rast tržieb a ziskov, čo len potvrdzuje globálny hospodársky rast. Americký akciový index S&P 500 si polepšil o 0,42 percenta a technologický index Nasdaq o 1,45 percenta. V podobnom trende sa niesli aj európske akciové indexy.
Po prekvapujúcom náraste maloobchodných tržieb v USA v marci o 1,8 percenta sa dolár dostal na svoje tohtoročné maximá. Nárast tržieb naznačuje vzostup spotrebiteľských cien a možné zvyšovanie úrokových sadzieb už v tomto roku. Rast svetových akciových trhov a amerického dolára sa odzrkadlil aj na raste Konzervatívneho zmiešaného a Progresívneho zmiešaného fondu.
Podľa komentára Asset Management Slovenskej sporiteľne