Datalock a.s. je slovenská akciová spoločnosť, ktorá sa špecializuje na vývoj a dodávky ekonomických informačných systémov a poskytovanie komplexných služieb v oblasti informačných technológií. Z pôvodného počtu štyroch programátorov vybudovali silnú softvérovú spoločnosť, patriacu k špičke medzi dodávateľmi informačných systémov na Slovensku, s obchodnými a servisnými zastúpeniami vo viacerých mestách Slovenska a Čiech. Datalock ponúka v súčasnosti tri informačné systémy: pôvodný systém "datalock", jeho generačný nasledovník "datalock/W" a systém SPIN. Minulý rok uviedli na trh modul Horec-w, ktorý rieši problematiku automatizácie činnosti hotelovej recepcie pre hotely a ubytovacie zariadenia hotelového typu. Tržby za predaj vlastných výrobkov narástli z 94 miliónov korún za rok 2002 na 140 miliónov v roku 2003.
DELTA E.S. a.s. sa v minulom období etablovala na trhu ako firma realizujúca komplexné riešenia predovšetkým ekonomických informačných systémov. Zásadnými zmenami sa však prispôsobuje novým myšlienkam v oblasti informačných systémov a informačných technológií. Svojimi riešeniami sa snaží o zvládnutie a doplnenie aplikačného vybavenia pre riadenie podnikov o moduly priamo podporujúce podnikateľské zámery. Minulý rok zrealizovali projekt Odbyt tepla s napojením na SAP R3. Hlavný prínos riešenia je integrácia všetkých procesných činností fakturácie odbytu tepla do jedného aplikačného riešenia, ktoré je previazané na hlavný IT systém podniku.
Hewlett-Packard otvorilo v Bratislave po zvážení viacerých krajín v regióne dve významné centrá pre podporu zákazníkov z Európy, Stredného východu a Afriky. Application Management Centrum poskytuje služby spracovania aplikácií najvýznamnejším zákazníkom spoločnosti a Európske centrum pre podporu IT operácií, v ktorom užívateľom HP produktov poskytuje non stop služby základnej i špecializovanej podpory okolo 300 špecialistov. HP v rámci budovania týchto centier prinesie kvalifikovanú prácu pre vyše 400 IT profesionálov, čím chce aspoň čiastočne zabrániť úniku mozgov zo Slovenska. Z produktov uvedených na trh v roku 2003 patria medzi unikáty dvoj- a štvorprocesorové Blade servre, 64-procesorový server na báze Intel Itanium Server Integrity SuperDome a nástroj pre Adaptiv management HP Systems Insight Manager.
Orange Slovensko. Celkové výnosy 16,3 mld.Sk, podľa ukazovteľov EBITDA 6,9 mld. Sk, čistý zisk 3,03 mld. Sk. Produkty uvedené na trh poznáme ako užívatelia mobilných telefónov viac menej dôverne. Ide napr. o Doplnkové minúty, ktoré si môže za výhodnú cenu kúpiť zákazník nad rámec predplatených za výhodnú cenu, e-mail na SMS pre firemných zákazníkov, medzinárodnú virtuálnu sieť pre komunikáciu nadnárodných firiem a ich pobočiek rôznych krajinách, novinky v lokalizačných službách, či aktivity ohľadom rozšírenia popularity MMS správ. 3koly pre budúcnosť je projekt na pomoc modernizácii slovenského základného školstva. Ide o podporu aktívnych a iniciatívnych učiteľov, aby mali viac možností tvorivo, invenčne a zároveň citlivo pristupovať k deťom počas vyučovania. Prvá etapa projektu skončila v prvom polroku školského roku 2003/2004.
Slovak Telecom priniesli už mnoho inovácií a pozitívnych zmien, napríklad sekundovú tarifikáciu alebo nedeľné volania zadarmo či volacie programy s voľnými minútami. Konečne sa do ponuky dostalo aj ADSL ako pripojenie do internetu v najvyššej kvalite. Rovnako sme boli svedkami aj zmeny názvu zo Slovenských telekomunikácií na Slovak Telecom. Akcionári Deutsche Telekom AG s 51% podielom akcií, Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky s podielom 34 % akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky s podielom 15 % akcií vlastnia prostredníctvom Slovak Telecomu telekomunikačnú sieť, ktorá pokrýva celé územie Slovenskej republiky. Okrem poskytovania národnej a medzinárodnej telefónnej služby, ako aj širšieho portfólia dátových a internetových služieb, zabezpečuje aj distribúciu a šírenie rozhlasového a televízneho signálu. Prostredníctvom projektu Počítače pre školy v objeme jednej miliardy korún, ktorý sa stane integrálnou súčasťou iniciatívy eSlovakia, chce Slovak Telecom výrazným spôsobom akcelerovať počítačovú vybavenosť škôl a zvýši internetizáciu celého Slovenska. Práve vybavenosť výpočtovou technikou sa totiž stáva najväčšou bariérou pri informatizácii škôl.