JOZEF BRHEL, HZDS: „Sľúbili, že budú reformnou vládou, ale nesplnili to. Mám obavu, že krátkodobo sa bude vláda snažiť ľuďom ako keby pomôcť tým, že dá nejaké platy možno učiteľom, zdravotníkom. Uprednostnia volebný cyklus pred hospodárskym a pod rúškom vylepšenia si pozícií u občanov prešustrujú zdroje, ktoré by sa mohli rozmiestniť inak a tým vlastne ľuďom uškodia. Vláda by sa mala pustiť do reálnych reforiem v školstve, zdravotníctve a do dôchodkovej reformy.“
ANNA MALÍKOVÁ, SNS: „Najlepšie by urobila, keby predčasne ukončila svoje funkčné obdobie. A keby nesprivatizovala elektrárne a plynárne.“
PAVOL HRUŠOVSKÝ, KDH: „Výsledky zatiaľ nie sú presvedčivé a sklamanie je najväčšie. Keby sa vláde podarilo o pár percent znížiť mieru nezamestnanosti a naštartovať dôchodkovú a sociálnu reformu, mohol by to byť pozitívny impulz pre ľudí, ktorí očakávali viac.“
PAVOL PROKOPOVIČ, SDKÚ: „Dôležitá bude privatizácia strategických podnikov, pretože príjmy z nej nadväzujú na očakávanú reformu dôchodkového a sociálneho systému. Verím, že v priebehu roka sa vláde podarí vytvoriť dobrú predvstupovú pozíciu do Európskej únie a privedie nás na prah vstupu do NATO.“
PETER TATÁR, nezávislý: „Mala by sa dokončiť privatizácia v maximálnom rozsahu - plynárne, elektrárne, Transpetrol. Dôležité je začať s dôchodkovou reformou, a nie sa len tretí rok vyhovárať. Urobiť všetky kroky súvisiace s bojom proti korupcii v súdnictve, polícii a ďalších štátnych orgánoch.“
ARPÁD DUKA-ZÓLYOMI, SMK: „Je to reforma zdravotníctva a dôchodková reforma. To je naša veľká ťarcha.“
VLADIMÍR MAŇKA, SDĽ: „Výsledky prídu o rok, o dva. Keď nastupovala táto vláda, štát bol ešte v horšej situácii. Dali sme tomu systém, ale efekty prídu až po nejakom čase, keď tu bude budúca vláda. Potom volič ocení, že idú lepšie časy. A ony idú.“
(sp)