BRATISLAVA - Koaličná rada sa včera večer zaoberala politickou situáciou, ktorá nastala po referende a prvom kole prezidentských volieb. Všetky vládne strany už povedali, že v druhom kole nepodporia ani jedného z dvojice kandidátov Vladimír Mečiar - Ivan Gašparovič. KDH a ANO odporučili svojim voličom a sympatizantom, aby sa na druhom kole vôbec nezúčastnili.
Predseda KDH Pavol Hrušovský pred koaličnou radou povedal, že očakáva veľmi búrlivú diskusiu, lebo výroky, ktoré v poslednom čase povedal premiér, považuje za aroganciu moci.
Nič zásadné od koaličnej rady neočakával predseda poslaneckého klubu ANO Ľubomír Lintner. "Zaznejú otvorené slová o tom, kto kde vníma aký podiel viny a tiež sa asi bude hovoriť o tom, či je tento menšinový spôsob vládnutia reálny až do roku 2006."
Vzťahy v koalícii sa zhoršili po tom, ako Eduard Kukan nepostúpil do druhého kola prezidentských volieb.
Všetky vládne strany už povedali, že v druhom kole nepodporia ani jedného z dvojice kandidátov Vladimír Mečiar - Ivan Gašparovič. KDH a ANO odporučili svojim voličom a sympatizantom, aby sa na druhom kole vôbec nezúčastnili.
Predseda poslaneckého klubu ANO Ľubomír Lintner pred rokovaním koalície povedal, že od neho nič neočakáva. Podľa neho sú už minulosťou aj diskusie o možnom vstupe Slobodného fóra do koalície. "Dnes mali dva poslanecké kluby stretnutie s pani Martinákovou a povedala, že ich podmienkou je stále odchod premiéra." Koaličné strany sa podľa pôvodného programu mali zaoberať aj rokovaním o pokračovaní privatizácie a zákonoch, ktoré sa týkajú reformy zdravotníctva. Nedostali sa k nim.
Autor: mož