V prvom je napísané, že Slávikovú prepúšťa armáda. V druhom, ktorý má rovnaké číslo, ale iný dátum a obsah, sa píše, že armáda prepúšťa Slávikovú na jej vlastnú žiadosť. Zásadný rozdiel v oboch rozkazoch je v peniazoch, ktoré bude Sláviková od štátu dostávať. Ak bude platiť druhý rozkaz, daňoví poplatníci sa jej budú skladať na odchodné aj dôchodok.
"Existuje iba jeden personálny rozkaz o prepustení profesionálnej vojačky č. 35/2004," tvrdí náčelník generálneho štábu Milan Cerovský. "Prvým rozkazom bola menovaná prepustená zo služobného pomeru podľa zákona. Rozkaz nebol v zákonnej lehote vyhlásený ani doručený, tým sa podľa zákona stal neplatným, teda neexistuje. Keďže bola v čase neplatnosti uvedeného personálneho rozkazu služobnému orgánu doručená žiadosť menovanej o prepustenie zo služobného pomeru a menovaná splnila zákonné podmienky na toto prepustenie, služobný orgán bol povinný ju podľa zákona prepustiť. Na zaevidovanie nového personálneho rozkazu použil číslo pôvodného, ale už neplatného rozkazu."
Nevysvetlené je aj to, ako sa podarilo Slávikovej z väzby doručiť armáde svoju žiadosť o prepustenie. Cez dozorujúceho prokurátora, ktorý má na starosti všetky písomnosti, ktoré posiela, žiadna podobná žiadosť nešla.
"Zistil som, že neboli všetky úkony vykonané tak, aby bola uvedená pracovníčka prepustená bez nároku na odchodné a dôchodok a požiadal som inšpekciu ministerstva, aby prípad prešetrila," povedal minister obrany Juraj Liška. Trvá aj na vyvodení dôsledkov voči zodpovedným. Aj po tomto prípade sa rozhodol, že v pripravovanom návrhu zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov bude presadzovať, aby previnilcov mohla armáda prepustiť okamžite a bez nároku na odchodné a výsluhový dôchodok. (rk)