Londýn 26. októbra (TASR) - Tvrdá práca, to je denný chlieb britských manažérov, ktorí sú podľa najnovšej štúdie najpracovitejšími v Európe. V priemere totiž pracujú o rovných 90 minút dlhšie, ako odporúča "norma", pretože svojmu zamestnaniu sa venujú deväť a pol hodiny denne.
Polovina z nich potom nikdy nestihne doraziť domov včas, aby sa v priebehu pracovného týždňa aspoň večer stretla so svojimi deťmi. Zdá sa dokonca, že ich pracovný týždeň sa vlastne nikdy nekončí, pretože minimálne každý piaty manažér si prácu berie cez víkend aj domov.
Pracovné vyťaženie manažérov má však negatívny vplyv nielen na ich rodinný život, ale aj na ich zdravie. Okrem stresu za to môže aj nevhodná strava. Polovica usilovných britských manažérov si len narýchlo dá v kancelárii sendvič a 12 percent vedúcich pracovníkov má cez obed tak málo času, že hlavné denné jedlo úplne vynechá.
Pracovné obedy s klientmi sú v Británii zriedkavejšie ako na starom kontinente, takže ani tie situáciu so stravou neriešia. Okrem toho britskí vedúci pracovníci aj menej cestujú, napríklad takmer o polovicu menej ako vedúci v Škandinávii. Jednoducho sú usilovní "ťahúni", ktorí z úradu päty nevytiahnu.
Britskí manažéri si však za svoju zaneprázdnenosť často môžu sami, anketa totiž odhalila, že si prácu nevedia uľahčiť, skôr naopak, zbytočne ju komplikujú. Takmer štvrtina z nich napríklad vyhlásila, že svoju elektronickú poštu nečíta priamo na monitore počítača, ale radšej si ju najskôr vytlačí.
Tento tak trochu bizarný detail odhalili organizátori prieskumu, keď porovnávali pracovné tempo 250 vedúcich pracovníkov v Británii, Francúzsku, Španielsku a v Škandinávii, na objednávku firmy, ktorá vyrába počítačové tlačiarne.