PETER WEISS (SDĽ), predseda Zahraničného výboru NR SR: „Z hľadiska Slovenska je dôležité to, aby riešenie, ktoré bude prijaté, neviedlo k zostreniu medzinárodnej situácie. To by potom mohlo byť faktorom, ktorý pribrzdí integračné ambície Slovenska.“
VLADIMÍR PALKO (KDH), predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť: „Priznám sa, že ešte nemám definitívny názor na protiraketovú obranu. Všeobecne, keď hovoríme o vzťahu Európa – Amerika v rámci NATO, KDH veľmi podporuje zvyšovanie akcieschopnosti Európy samotnej. Maximálne podporujeme európsku obrannú politiku a tvorbu samostatnej európskej armády.“
PAVOL KANIS, poslanec SDĽ, exminister obrany: „My sme krajina, ktorá o tom môže uvažovať a tvoriť si vlastný názor, ale priamo do toho asi nezasiahne. Američania sa nás na to rozhodne nebudú pýtať. To sú otázky, ktoré sú dôležité pre najsilnejšie európske krajiny, a to sú Británia, Nemecko, Francúzsko a Taliansko. Pokiaľ sa tieto štáty nezhodnú, názor ostatných je len ich vecou.“
JÁN SITEK, poslanec SNS, exminister obrany: „Aj keď bližšie nepoznám presnú definíciu, čo si Američania predstavujú pod protiraketovým systémom, myslím si, že dohody veľmocí by sa mali rešpektovať a plniť. Ruská strana má do toho jednoznačne čo povedať, aby sa napätie na tomto svete nedramatizovalo. To, na čom sa tieto dve veľmoci dohodnú, by mali ostatné štáty rešpektovať, aby bola zabezpečená bezpečnosť a stabilita.“
IMRICH ANDREJČÁK, poslanec HZDS, exminister obrany: „Teraz by Slovensko malo byť veľmi opatrné. Ešte v NATO nie sme, ešte nám nepovedali áno, zatiaľ je to v rovine sľubov, takže my by sme veľké čary robiť nemali. Nemáme na to ani podklady. Slovensko by skôr malo uvažovať o tom, či by nemohlo niečo využiť, ak by sa vytváral podobný európsky systém.“
BORIS ZEMKO