Londýn 22. marca (TASR) - Autorka úspešnej ságy o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi Joanne K. Rowlingová (38) vďačí za svoj úspech sčasti svojej priateľke, ktorá jej ešte v polovici 90. rokov vypomohla pôžičkou vo výške 5800 eur (233.160 Sk).
Rowlingová, ktorá len zriedkakedy rozpráva o svojom súkromí, v rozhovore pre britskú stanicu BBC po prvýkrát priznala, ako jej finančná injekcia od priateľky Fiony Wilsonovej umožnila ako samoživiteľke rodiny pokračovať v štúdiu a zároveň aj písať prvý diel Harryho Pottera.
"Vtedy som sa rozplakala. Žila som prakticky z ničoho. Zmenilo to môj život," uviedla Rowlingová, z ktorej sa medzičasom stala multimilionárka. Z vďačnosti neskôr priateľke kúpila byt v Edinburghu, ktorého hodnota sa dnes vyšplhala do výšky približne 300.000 eur (12,6 milióna Sk).