Paríž 11. októbra (TASR) - Moslimská posvätná kniha korán je už v Paríži vypredaný. Jedno z francúzskych vydavateľstiev, Albin Michel, ho začína znova tlačiť. Predaj koránu sa vo francúzskych kníhkupectvách v uplynulých týždňoch zvýšil trojnásobne až štvornásobne, uvádza v dnešnom čísle denník Libération.
Predajcovia kníh potvrdzujú aj veľký záujem o literatúru zaoberajúcu sa geopolitikou.
Veľmi dobre sa predávajú tiež publikácie o Usámovi bin Ládinovi. Približne 13 titulov zaoberajúcich sa geopolitikou islamu patrí taktiež medzi vyhľadávané knihy. Čitatelia si v kníhkupectvách každý deň pýtajú knihy, o ktorých počuli v televízii alebo v rozhlase: tento jav sa vyskytuje často, keď sa stane nejaká katastrofa. Potom záujem zákazníkov rýchle poklesne. Lenže po teroristických útokoch z 11. septembra v amerických mestách Washington a New York, sa dopyt po zmienenej literatúre stále udržuje na vysokom stupni.
Mnohé knihy sa dostávajú zo skladov a prežívajú "druhú mladosť": napríklad atlasy a tématické slovníky.
Čitatelia majú záujem o najrôznorodejšie publikácie o USA, ale aj o Encyklopédiu terorizmu. V predajniach kníh sú k dispozícii nové knihy o Afganistane a o hlavnom vojenskom veliteľovi protitalibanskej opozície v Afganistane Ahmadovi Šáhovi Masúdovi. Ten zomrel 14. septembra na následky ťažkých zranení, ktoré utrpel pri bombovom atentáte v rezidencii na severe Afganistanu.
Popri tejto literatúre si vysokú predajnosť udržuje aj nový preklad biblie, uzatvára Libération.