Rekonštrukcia Pasienkov je i nie je súkromnou vecou Interu

Knokaut futbalového Interu celej slovenskej atletike, hoci zatiaľ a verme, že navždy v ústnej podobe, smeruje podlo pod pás. Zasiahol totiž nič netušiaceho „protivníka“, ktorý si myslel, že je priateľom. Veľkorekonštrukciu štadióna majstra z Pasienkov, ..

Knokaut futbalového Interu celej slovenskej atletike, hoci zatiaľ a verme, že navždy v ústnej podobe, smeruje podlo pod pás. Zasiahol totiž nič netušiaceho „protivníka“, ktorý si myslel, že je priateľom. Veľkorekonštrukciu štadióna majstra z Pasienkov, ktorá by znamenala pohreb tartanovej dráhy, atletických sektorov i najvýznamnejšieho slovenského športového medzinárodného podujatia s pravidelnou ročnou periodicitou (dnes míting Cena Slovenska-Slovak Gold, v minulosti slávna péteska) ohlásil na štvrtkovej tlačovej besede prezident futbalového klubu (FK) Inter Bratislava František Šulka. Pripomína to veľkohubosť predvádzajúcich sa profesionálnych boxerov pred súbojom o titul majstra sveta. Dúfajme, že išlo iba o nepodarený test reakcie verejnosti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Upečené vo futbalovej kuchyni

Chystaný megalomanský skutok ale viac-menej potvrdil i podporil aj prezident Asociácie športových zväzov (AŠK) Inter Jozef Potisk. AŠK Inter Bratislava, s. r. o., však združuje tiež atlétov, ktorí o zrušení tartanu nevedeli ani „mäkké f“. Predseda atletického klubu žlto-čiernych Rastislav Martinický označil vo štvrtok plány futbalistov za zlý žart a logicky sľúbil obranu svojho, aj keď má časovú stratu. „Svojho“ preto, lebo športovisko na Pasienkoch nepatrí výlučne futbalistom, ale celej asociácii. „Aj my by sme si mohli zmyslieť, že chceme na Pasienkoch exkluzívny atletický štadión,“ hovoril s iróniou R. Martinický. Pravda, on máva prázdnou dlaňou, futbalisti miliónmi obsahujúcimi osem až deväť čísiel.

Inter a Slovnaft tartan vyhrali

SkryťVypnúť reklamu

Na Interi je tartan od jesene 1970 preto, lebo ho vtedajšia telovýchovná jednota a jej patronátny národný podnik Slovnaft chceli a vyhrali konkurz. Jozef Potisk bol vtedy pri tom, ale dnes argumentuje, že tartan je v Banskej Bystrici a na atletiku majú postaviť špecializovaný štadión. Je to pravda, projekt takého na Mladej garde v Bratislave jestvuje už dva roky, ale niet naň peňazí. Na Slovensku sú štyri otvorené štadióny s tartanom - v Bratislave, Banskej Bystrici, Nitre, Košiciach. Košický a banskobystrický povrch dosluhujú. Bratislavský má životnosť do roku 2010. Päť dráh, ak rátame aj tartan v bratislavskej hale Elán. V susedných krajinách sú stovky, trebárs pri školách s atletickými triedami. Aj tento rozmer prerastá súkromnú vec Interu, hoci ňou právne skutočne je. Zrušenie tartanu na Pasienkoch by zasiahlo celoslovenskú atletiku, ktorá sa konečne nádejne rozbieha s väčšou skupinou talentovaných športovcov s medzinárodnými úspechmi.

SkryťVypnúť reklamu

Atlét a futbalista si vraj prekážajú

Jozef Potisk vyslovil v denníku Pravda okrem iného nepochopiteľnú vetu: „Vznikalo dosť problémov, keď na jednom štadióne pôsobili aj futbalisti, aj atléti.“ Zvláštne, jurkemikovcom a petrášovcom neprekážala v diaľkarskom sektore Eva Šuranová a vo výškarskom Mária Mračnová. Ťažko si vieme predstaviť, ako si futbalista a atlét môžu pri tréningu liezť do kapusty. Na štadiónoch najrenomovanejších mítingov IAAF/Grand Prix v Zürichu, Berlíne, Ríme, Monte Carle hrajú i trénujú futbalisti FC Zürich, Herthy BSC, Lazia i AS Rím, AS Monaco. Mária Mračnová, dnes šéfka slovenskej atletiky, nám pripomenula, že rakúska výškarka Ilona Gusenbauerová skočila svetový rekord 192 cm vo viedenskom Prátri v septembri 1971 počas prestávky futbalového stretnutia.

SkryťVypnúť reklamu

Futbalisti Interu chcú vstúpiť do Európy. Všetka česť za úprimnosť, uvedomujú si, že v nej nie sú tak ako ani jeden slovenský klub. Že by sa tam dostali cez štadión? Ťažko, i keď pripúšťame, že Pasienky zveľadenie i úpravy potrebujú. Rozmýšľanie šéfov žlto-čiernych vo veľkom je typické pre náš futbal i niektoré iné kolektívne športy. Najprv peniaze a luxusné podmienky, až potom výkon alebo lepšie - prípadne výkon.

PETER FUKATSCH

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 589
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 315
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 715
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 127
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 341
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 906
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 871
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 384
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu