na 1500 metrov. El Guerrouj má na tejto trati "iba" dve, tretiu pridal na 3000 m.
Doslova halovým postrachom "nepremožiteľných" východných Nemiek na majstrovstvách Európy bola drobná Holanďanka Nelli Coomanová, ktorá získala na halovom kontinentálnom šampionáte päť zlatých pred chýrnou Marlies Göhrovou. Vyhrala i prvé dvoje HMS, na druhých v Budapešti 1989 pred Torrenceovou a Otteyovou! V jej rodnom Groningene usporadúvajú Hry Nelli Coomanovej pre deti. Na otvorenom štadióne nezískala žiadnu medailu, beztak je po Blankersovej-Koenovej najpopulárnejšou atlétkou v krajine.
Absolútnou rekordérkou na tituly v halovej Európe je legendárna Helena Fibingerová, rodáčka z moravských Viceměříc (nar. 13. júla 1949). Neznášala dážď. Pršalo na olympiáde v Montreale i Moskve, na majstrovstvách Európy v Prahe i Aténach. Keď sa česká atlétka zobudila na I. majstrovstvách sveta v Helsinkách v deň guliarskeho finále, akože inak - husto pršalo. Vtedy posledným pokusom prelomila nepriazeň nebies a vyhrala svoj prvý a posledný veľký šampionát vonku. Pod strechou sa jej to podarilo osem ráz, trikrát bola strieborná. Jej halový svetový rekord 20,50 m z Jablonca roku 1977 (!) je druhým najlepším na svete vôbec za Ruskou Lisovskou z vonku (22,63 - 1987).
"Haly som mala vždy veľmi rada, pretože sa pomaličky začínala jar. Na športovisku pod strechou sa vytvára krásny kontakt s publikom. Tiež je, samozrejme, pravda, že v hale pršať nemôže. Tam som nemusela rozmýšľať, či bude dobré počasie," povedala nám počas posledných halových ME 2002 vo Viedni Fibingerová.