BANSKÁ ŠTIAVNICA - Pred týždňom, piateho marca, odišla Štiavničanka Anna so svojím štvorročným synom Dávidom ako zvyčajne na rannú prechádzku. Keď sa z nej ani popoludní nevracali, Annin otec sa vyľakal. Obrátil sa na políciu, aby hľadala jeho dcéru a vnuka. Nezvestnú matku so synom našiel skoro po týždni neďaleko sídliska Drieňová náhodný chodec, ktorý sem išiel na prechádzku so svojím psom. Boli spolovice zapadnutí snehom. Medzi Štiavničanmi sa rozšírila informácia, že na hlavách mali natiahnuté igelitové vrecká. Polícia zatiaľ na prípad uvalila informačné embargo. Ako nám povedala policajná hovorkyňa v Banskej Bystrici Mária Faltániová, kým nebudú mať k dispozícii výsledky súdnej pitvy, k prípadu sa nebudú vyjadrovať.
Ľuďom, ktorí Annu poznali, sa pravdepodobnejšia ako samovražda zdá verzia, že mohlo ísť o vraždu. Všetko je to však iba v rovine dohadov. O to väčších, že pred niekoľkými rokmi záhadnou smrťou umrel aj jediný Annin brat. Našli ho vo vani, príčinou smrti mal byť únik kysličníka uhoľnatého.
"Veľmi malého Dávida ľúbila a lipla na ňom. Venovala mu všetok svoj čas. Vydala sa do Talianska, kde aj krátky čas žila," povedala nám jedna z jej bývalých spolužiačok. Anna nosila po svojom talianskom manželovi južanské priezvisko. Zoznámil ju s ním nebohý brat, ktorý pracoval istý čas v Taliansku. Pár sa zosobášil, Anna žila krátky čas v Taliansku, kde sa jej narodil Dávid. Neskôr však od manžela odišla a vrátila sa k rodičom do Štiavnice. "O manželovi hovorila zriedka. Len niekedy v slabších chvíľach povedala, že jej vzal pár rokov života," zdôverila sa priateľka. Manžel sa synovi sporadicky ozýval, naposledy vraj telefonoval na Mikuláša. Deň predtým mal Dávid štyri roky.
Anna bola nezamestnaná a celé dni sa venovala predovšetkým synovi. Deň predtým ako matka so synom zmizli, odchádzala babka na liečenie do Tatier.
Anna ju bola odprevadiť. Doma sa starala o otca, ktorý pred časom utrpel ťažký úraz nohy. Nikto nechápe, čo sa mohlo stať.