BRATISLAVA - Na reformu vysokého školstva na Slovensku nie sú vytvárané vhodné podmienky, čo podľa podpredsedu vlády SR pre ekonomiku Ivana Mikloša znamená aj nedostatok predpokladov na rýchlu zmenu daného stavu. „V materiáloch ministerstva školstva a v koncepcii rozvoja vysokého školstva boli pomenované riešenia problémov, to ale nestačí,“ zdôraznil.
Ako ďalej povedal, akékoľvek zmeny sú spojené s opatreniami, ktoré sú často nepopulárne, z krátkodobého hľadiska nákladné a málo efektívne. Podľa Mikloša prichádzajú pozitívne výsledky reforiem s istým oneskorením, čo je prirodzené.
Štátny tajomník rezortu školstva Martin Fronc vyjadril obavy, že v tomto volebnom období nebude NR SR schopná schváliť návrh zákona o vysokých školách. Fronc zdôraznil, že zákon treba do parlamentu dostať ešte tento rok. „Je o päť minút dvanásť,“ dodal. (tasr)