Podľa primátora Starej Turej Jána Kišša je úsek cesty miestom častých dopravných nehôd. „Cez deň si vodiči dávajú pozor, ale večer jamy nevidno," vraví Kišš. Trinásť puklíc, ktoré odleteli z áut, je vystavených na plote domu.
Primátor si za posledné roky vymenil viacero listov so Slovenskou správou ciest a o pomoc žiadal aj ministra dopravy, ale zostalo iba pri sľuboch. Cestári v týchto dňoch väčšinu jám provizórne zaplátali. Primátor hovorí, že o dva-tri týždne bude situácia rovnaká.
Podľa údajov Slovenskej správy ciest v roku 2002 prešlo po tomto úseku 32-tisíc vozidiel ťažších ako sedem a pol tony.
Zničená cesta hnevá aj podnikateľku Antóniu Prachářovú, ktorá tam havarovala. Kolesom vbehla do jednej jamy, druhej sa chcela vyhnúť Prešla do protismeru a len tesne sa minula s nákladným autom. „Mohla som skončiť pod nákladným autom. Triasla som sa potom od strachu celou cestu do Myjavy," povedala. Cesta jej zrejme spôsobí problémy aj v podnikaní. Jeden z dodávateľov jej oznámil, že pre rozbitú cestu prestane voziť tovar do jej prevádzky a bude si poň musieť prísť sama.
Od 1. januára prešli cesty II. a III. triedy pod vyššie územné celky. Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Štefan Štefanec priznáva, že cesta je v katastrofálnom stave. „Je to najproblémovejší úsek cesty v Trenčianskom kraji, ktorý bude treba riešiť zásadnou rekonštrukciou," myslí si Štefanec, ale zároveň dodal, že v tomto roku na to samosprávny kraj nemá peniaze. „Budeme hľadať možnosti získania finančných zdrojov napríklad z eurofondov," povedal. Celková rekonštrukcia trojkilometrového úseku by podľa odhadov stála 12 miliónov korún. (tasr)