Vladimír Bajan zvažuje vstup do ringu

BRATISLAVA - Starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan premýšľa, že bude kandidovať na post šéfa Bratislavského kraja. Do volebného ringu by vstúpil ako nezávislý kandidát. Denník SME túto informáciu získal z parlamentných zdrojov. Bajan nechcel ...

BRATISLAVA - Starosta bratislavskej Petržalky Vladimír Bajan premýšľa, že bude kandidovať na post šéfa Bratislavského kraja. Do volebného ringu by vstúpil ako nezávislý kandidát. Denník SME túto informáciu získal z parlamentných zdrojov. Bajan nechcel naše zistenie komentovať.

Pred týždňom Slovenská demokratická a kresťanská únia zvolila v primárnych voľbách kandidáta na post župana Bratislavského kraja. Stal sa ním pre verejnosť neznámy Peter Gandl. Spolu s regionálnym vedením SDKÚ musí teraz rokovať o svojej kandidatúre s potenciálnymi spojencami. Problém je, že Ficovmu Smeru i novovytvorenej koalícii KDH-DS-ANO-SMK Gandl nevyhovuje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

V SDKÚ sa iskrilo už pred primárkami v Bratislavskom kraji. Bajan si totiž myslí, že Gandla presadzujú ľudia, ktorí chcú v skutočnosti podporiť na post župana Ľuba Romana. Ten je kandidátom koalície KDH-DS-ANO-SMK. Peter Gandl priznal, že otázka dôležitosti osoby župana nie je na prvom mieste. Za dôležitejšie považuje, aby do regionálneho bratislavského parlamentu zasadli ako víťazi poslanci pravice.

Pripojenie SDKÚ k „Romanovej“ koalícii sa zatiaľ nečrtá. Aj preto, že dzurindovci by v takomto zoskupení získali približne toľko poslaneckých kresiel ako DS. Napriek tomu, že SDKÚ je v Bratislavskom kraji najsilnejšia. Ponuku, ktorú SDKÚ dostala, možno teda prirovnať k debaklu.

Rokovania o koalícii prebiehajú aj medzi SDKÚ a Smerom. Podľa našich zistení minulý štvrtok približne hodinu hovoril Robert Fico s Mikulášom Dzurindom v budove parlamentu.

SkryťVypnúť reklamu

Fico odmietol povedať, či predmetom stretnutia boli práve regionálne voľby. Povedal len, že všetko je v rukách krajských štruktúr. Podľa Fica by bolo dobré, keby sa koncom tohto týždňa stretli predsedovia strán, zhodnotili výsledky rozhovorov a urobili prípadné korekcie.

IGOR STUPŇAN

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  5. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  6. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  7. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 541
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 231
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 704
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 3 979
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 2 991
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 951
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 821
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 454
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu