Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

NHL: Kudroč pomohol Tampe zdolať St. Louis

NEW YORK - Zámorská NHL pokračovala štyrmi stretnutiami, v ktorých nastúpilo osem slovenských hokejistov. Bodovo sa presadil iba obranca Tampy Bay Kristián Kudroč, ktorý prihral na druhý gól do siete St. Louis.

Obranca San Jose Mike Rathje (č. 40) sleduje, ako krídelník Columbusu Steve Heinze (č. 57) prekonáva brankára Sharks Jevgenija Nabokova (35). Zo stretnutia San Jose - Columbus (3:2 po predĺžení). FOTO - REUTERS

Tampa ukončila po víťazstve 3:2 sedemzápasové trápenie, keď využila nekompletný káder súperov, ktorí túžobne čakajú na návrat Pavla Demitru, ktorý absentoval päť stretnutí, a Chrisa Prongera so 14-zápasovou pauzou. Romana Tureka prekonal dvakrát Todd Warriner, pričom gól na 2:1 mu pripravil v ôsmom zápase v NHL slovenský obranca Kudroč, pre ktorého to bol tretí bod do kanadského bodovania. Slovenské trio v dresoch Blues Ľuboš Bartečko, Ladislav Nagy a Peter Smrek vyšlo naprázdno, dohromady si však odsedeli 10 trestných minút. Bez zranených opôr zaznamenal momentálne druhý tím NHL tri prehry v sérii.

Prvý zápas v drese Los Angeles Kings sa nie príliš vydaril brankárovi Felixovi Potvinovi, keď v Edmontone kapituloval päťkrát (0:5). Tommy Salo v bránke Edmontonu zaznamenal piaty zápas s čistým kontom v sezóne, pričom zneškodnil aj dve strely Žigmunda Pálffyho a jednu Jozefa Stümpela. Obaja si pripísali jeden mínusový bod a obranca Ľubomír Višňovský dva.

Slovenský útočník Nashvillu Marián Cisár už sedem zápasov nebodoval. Domácim sa i napriek zraneniu brankára Dunhama podarilo získať po dvojgólovom náskoku aspoň bod (3:3). (tasr)

Tampa Bay - St. Louis 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), góly: 2. Warriner, 29. Warriner (KUDROČ), 45. Kubina - 15. Mellanby, 33. Chavanov, strely na bránku: 20:30, 13 420 divákov. Nashville - Detroit 3:3 po predĺžení (0:1, 3:0, 0:2 - 0:0), 27. Johnson, 36. Archipov, 38. Eaton - 18. Brown, 42. Kozlov, 56. Fiodorov, 28:34, 17 113. Edmonton - Los Angeles 5:0 (1:0, 3:0, 1:0), 13. Murray, 28. Niinimää, 31. Poti, 34. Weight, 52. Weight, 27:21, 16 349. San Jose - Columbus 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0), 26. Smith, 58. Thornton - 16. Heinze, 24. Kron, 39:20, 17 496.