Sobota, 17. apríl, 2021 | Meniny má RudolfKrížovkyKrížovky

Federer vrátil Hewittovi to, čo nestihol vlani v septembri

,,Veľký revanš. Odveta ako hrom. Mimoriadne dôležitá. Na tom istom dvorci, proti tomu istému súperovi a nežičlivému publiku, ktoré mi poznámkami pripomínalo septembrovú prehru v Davisovom pohári. Som rád, že ho mám za sebou, ale bolo to len osemfinále ..

,,Veľký revanš. Odveta ako hrom. Mimoriadne dôležitá. Na tom istom dvorci, proti tomu istému súperovi a nežičlivému publiku, ktoré mi poznámkami pripomínalo septembrovú prehru v Davisovom pohári. Som rád, že ho mám za sebou, ale bolo to len osemfinále a čaká ma ešte dlhá cesta ďalej v pretekoch o post svetovej jednotky už na tomto turnaji," povedal včera Švajčiar Roger Federer po pomerne presvedčivom úspechu nad Lleytonom Hewittom na Australian Open v štyroch setoch.

Iba 22-ročný pravák z Oberwilu vyhral na víťazné údery 53:17, čo tiež hovorí o jeho tenisovej prevahe. Úvodný set stratil chybami, prvé dva gemy premárnil, hoci v oboch viedol 40:15, ale od druhého setu hral zodpovednejšie, trpezlivejšie a sústredenejšie. Pravda, mal trochu šťastie, lebo jeden a pol setu nevedel získať brejk a podarilo sa mu to až za stavu 3:2, keď Hewittovi ohlásili jediný prešľap zápasu (televízia potvrdila, že prešľap nebol) na eso znamenajúce vyrovnanie na 3:3.

Adelaidčan podanie stratil, odrazu bolo 2:5 a potom sa zväčša prizeral koncertu svetovej dvojky (jeden úsek prehral domáci hráč aj s kanárikom 1:10). Vo štvrtom sete za stavu 2:2 predviedol Federer neskutočné údery, ktoré by mohla televízia opakovať donekonečna. Za stavu 5:3 nepremenil prvý mečbal, potom odvrátil súperov brejkbal na 5:5 a dotiahol zápas do víťazstva.

,,Je to nefér zahlásiť jediný prešľap zápasu na eso na 3:3, ale musím priznať, že o výsledku nerozhodol, ani tak by som asi nevyhral. Roger hral špičkovo, v niektorých fázach tak dobre, ako som ho ešte nevidel," povedal športovo Hewitt. ,,Mal som šance na začiatku druhého setu a vo štvrtom na 5:5, ale inak dnes vynikal súper."

Hewitt prišiel o víťaznú sériu - 14 zápasov od US Open vrátane päťsetového v Davis cupe v septembri proti Švajčiarsku nad Federerom, keď prehrával 5:7, 2:6 a 3:5! Vtedy Roger svoje dielo nedokončil a odplatu si nechal až na grandslamové osemfinále, v ktorom znížil vzájomné skóre s Austrálčanom na 3:8. Zajtra bude vo štvrťfinále doháňať stav 1:5 s Nalbandianom.