Polícia však medzitým začala vyšetrovať jeho ďalšie aktivity. Aj tie súvisia s podnikateľom Davidom Appelom, ktorý sa podľa prokuratúry pokúsil podplatiť Šarona aj vicepremiéra Ehuda Olmerta.
Polícia teraz skúma nákup pozemkov a stavebné aktivity v okolí prístavného mesta Lod. V čase, keď bol Šaron ministrom infraštruktúry tam Appel vyvíjal podnikateľské aktivity. Podľa denníka Haarec existujú svedkovia, ktorí tvrdia, že Šaron Appela uprednostňoval, oblasti prisúdil špeciálnu vládnu podporu a údajne osobne vyzval viacerých kompetentných, aby Appelovi pomáhali. Práve vtedy prúdili na jeho ranč peniaze od Appela. Prípadom sa vraj zaoberá aj protikorupčná jednotka.
V Šaronovom okolí zatiaľ vládne presvedčenie, že Šarona v žiadnom zo spomínaných prípadov neobvinia. Televízia Channel 2 však v investigatívnej reportáži uviedla, že prokurátorka Edna Arbelová je presvedčená, že premiér by mal byť obvinený a návrh podá do dvoch týždňov. Ministerstvo spravodlivosti to však popiera.
Šaronova strana Likud zatiaľ oficiálne vyjadruje premiérovi podporu a útočí na prokurátorku Arbelovú. Pravičiari hovoria, že Arbelová Appelovu žalobu podala účelovo, aby donútila Šarona rezignovať.
Vo vnútri Likudu však prebieha boj o Šaronovo kreslo. Najčastejšie spomínanými menami sú minister financií Benjamin Netanjahu, šéf diplomacie Silvan Šalom a vicepremiér Ehud Olmert.
Šaron sa podľa pozorovateľov bude snažiť využiť vo svoj prospech návštevu Washingtonu. Pripravuje sa na február a premiéra by mal prijať aj prezident George Bush. Izrael od cesty očakáva americkú podporu pred procesom o legálnosti bezpečnostnej bariéry, ktorý sa začne 23. februára v Haagu.
Zo Šaronovej neistej budúcnosti majú „obavy" Palestínčania. Hovoria, že premiér sa bude snažiť odpútať pozornosť od svojej aféry tým, že armáda zintenzívni svoje akcie na palestínskych územiach.