Ste ochotný riskovať v záujme dosiahnutia vysokých ziskov a akceptuje aj dlhšie trvanie investície?
Potom musíte byť skúsenejším investorom. Len o niečo viac ako polovicu peňazí by ste mali umiestniť do bezpečných dlhopisov a zvyšok do rizikovejších akcií. To môžete urobiť aj nákupom zmiešaného fondu. Pôjde zrejme o domáce aj zahraničné dlhopisy a zahraničné akcie.
Musíte však počítať s tým, že predpoklady rastu sa nenaplnia, hodnota investície dočasne poklesne a očakávaného zhodnotenia sa dočkáte až po niekoľkých rokoch.
Očakávate vyššie zhodnotenie ako v banke, ale nechcete riskovať dočasný pokles hodnoty investície a peniaze chcete uložiť na niekoľko rokov (viac než päť)?
Potom ste konzervatívny investor a vaše požiadavky dobre spĺňajú korunové dlhopisové fondy. Keďže však uvažujete o dlhodobejšej investícii, môžete sa poobzerať aj po akciových fondoch a prípadne rozdeliť investíciu medzi dlhopisové a akciové fondy.
Chcete zhodnotiť peniaze čo najrýchlejšie a najlepšie, ale nechcete o nič prísť?
Potom ste až príliš konzervatívny investor. Nadpriemerný výnos bez nadpriemerného rizika totiž neexistuje. Zvoľte si radšej korunový peňažný fond, ktorý je na investície s trvaním okolo jedného roka najvhodnejší.