Bratislava 4. októbra (TASR) - S takmer stopercentnou zamestnanosťou svojich absolventov sa Fakulta elektroniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FEI STU) radí na prvé miesto medzi školami, z ktorých vychádzajú študenti priamo do praxe. Najviac sa uplatňujú v počítačových firmách, ale aj podnikoch elektrotechnického, priemyslu, energetike i strojárstve.
Podľa prodekana fakulty, ktorá v týchto dňoch oslavuje 60. výročie vzniku, Roberta Redhammera nemalou mierou k zamestnanosti študentov prispieva aj Priemyselná rada FEI STU, ktorej členmi sú predstavitelia významných firiem a spoločností pôsobiacich v sektoroch elektrotechniky, elektroenergetiky, automatizácie a informačných technológií. Mnohé z nich si študentov ihneď po skončení štúdia "rozoberú" a súčasne informujú fakultu o svojich požiadavkách ako aj problémoch praxe, ktoré môžu poslucháči riešiť v rámci vedecko-výskumnej činnosti. Nemálo absolventov však odchádza aj do zahraničia a po čase sa vracajú ako zástupcovia firiem otvárajúcich svoje pobočky na Slovensku.
Fakulta elektrotechniky a informatiky STU s vyše tritisíc poslucháčmi a 350 tvorivými pracovníkmi je jednou z najväčších výskumno-vzdelávacích inštitúcií v SR Od roku 1993 praktizuje v šiestich odboroch tzv. kreditový systém štúdia podľa Európskeho systému kreditov (ECTS). Napĺňa tak obsah Bolonskej výzvy ministrov školstva európskych krajín o trojstupňovom štúdiu s ukončením ako bakalár, inžinier alebo doktor. FEI sa významnou mierou zapája aj do medzinárodnej spolupráce stovkami projektov v rámci programov EÚ ako napr. Tempus, Kopernikus, Leonardo, Socrates a ďalších.