Na vzdelávanie - najviac 15 000
Ak úrad práce uzná, že nezamestnaný nemá dostatok vedomostí a zručností na to, aby si našiel prácu, môže mu prispieť na vzdelávanie - najviac 15 000.
Na služby pre rodinu s deťmi - najviac na jedno dieťa 1200, na ďalšie 900
Nezamestnaný, ktorý sa vzdeláva a pripravuje pre trh práce a pritom sa musí starať o deti vo veku pred začatím školskej dochádzky, bude môcť dostať príspevok, ktorý by pokryl náklady na opatrovateľku alebo materskú škôlku. Na jedno dieťa to bude najviac 1200 korún, na ďalšie 900 korún mesačne.
Na sťahovanie za prácou - najviac 10 000
Príspevky poskytnú nové úrady práce, sociálnych vecí a rodiny nezamestnaným, aby sa mohli presťahovať do miesta, kde si našli, alebo kde im úrady našli prácu. Podmienkou je zmena trvalého bydliska. Príspevok sa poskytuje raz za dva roky najviac vo výške 10-tisíc korún a nárok naň majú iba tí, ktorí sú na úrade evidovaní aspoň šesť mesiacov.
Na samostatnú zárobkovú činnosť
O tento príspevok môže úrad požiadať ten, kto je evidovaný ako nezamestnaný aspoň štyri mesiace. Podmienkou je, aby podnikal aspoň dva roky, inak musí pomernú časť príspevku vrátiť. K žiadosti o príspevok sa prikladá podnikateľský plán, v ktorom uvedie nezamestnaný región, kde chce podnikať. Príspevok teda nemusí použiť v mieste svojho trvalého bydliska, výška príspevku sa odvodí od miesta, kde chce podnikať. (Pozri tabuľku s okresmi.)
Na cestovné výdavky - najviac 700
Ak nezamestnanému z individuálneho plánu vyplynie povinnosť cestovať na pohovor, úrad mu môže cestovné uhradiť, ak cestuje MHD (najmenej musí ísť o sumu 50, najviac 700 korún mesačne).
Na absolventskú prax
Absolvent školy, ktorý si nenašiel prácu a je evidovaný ako nezamestnaný štyri mesiace, môže požiadať o tisíckorunový príspevok na absolventskú prax. Rovnakú sumu dostane aj zamestnávateľ, u ktorého bude praxovať.