Švédka Anja Paersonová, dominantná osoba Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, by si želala, keby sa aj pre ženy stavali náročnejšie trasy. „Mám rada napínavé preteky. A aj iné dievčatá by rady ukázali svoje schopnosti v zaujímavejších stopách." Anji sa zdá, že ženské zjazdovky sú príliš rovinaté. „V mužských zjazdoch je vždy niekoľko skokov. V našich nie, a preto sú nudné." Paersonová bola pred niekoľkými dňami najrýchlejšia v slalome v Madonna di Campiglio, bola rada, že túto mýtickú trať konečne sprístupnili aj ženám. Pred koncom roka ju už mnohí vyhlasovali za favoritku Svetového pohára. Anja tieto úvahy považuje za predčasné. Ale keďže jej súperky zatiaľ nepodávajú stabilné výkony, mohli by sa naplniť.
„Nechápem, že v krajine, kde je prezidentom Bush a ktorá vyhlasuje vojnu iným krajinám, môže niekto za nebezpečného považovať človeka, ktorý spieva pesničky," hovorí americký spevák Marylin Manson v dokumentárnom filme Michaela Moora Kolky pre Colombine. Rocker považovaný za majstra provokácie sa musel nedávno opakovane postaviť aj pre súd v Zürichu. Spoločnosť Kresťania za pravdu a spolu s ňou niekoľko jednotlivcov ho obvinili z útočenia na ich vieru a vyzývania k násiliu. Manson sa odvolal na slobodu tvorby a vyjadrovania sa. Na súde mu dali za pravdu. Niet vraj konkrétnych faktov, za ktoré by mal byť Manson stíhaný.
Je toho viac, čo by mohla Gwyneth Paltrowová Londýnu zazlievať. Nepáči sa je, že ľudia sa v tomto meste dávajú horlivo dokopy a rýchlo uvažujú o svadbe. Za nedostatok považuje aj príliš vysoké ceny benzínu. „Sú premrštené," hovorí. „Prekáža mi, že pri jazdení nemôžete urobiť bez trestu ani najmenší priestupok, ani na dve sekundy sa nemôžete zastaviť na nesprávnom mieste. A výška pokút je tiež neprimeraná." A čo je pre ňu najhoršie, Londýn je stále ponorený v hmle. Od svojich desiatich rokov žila Gwyneth v Kalifornii a zdá sa, že na sivú farbu a zimu si nikdy nezvykne. Pri záverečnej bilancii však vraj nejde o detaily. Herečka napriek všetkému považuje Londýn za najfascinujúcejšie mesto na svete.
„Vždy som si chcel zahrať dedinského zvrhlíka, ale nikto mi takú úlohu nechce dať," povedal herec Colin Firth. Málokto by si ho však vedel v takejto úlohe predstaviť. Colina preslávila postava pána Darcyho vo filmovej adaptácii románu Jane Austenovej Pýcha a predsudok. V roku 1995 sa tak stal neodolateľným idolom miliónov žien po celom svete. A kým sa ženy nad ním rozplývali, on odletel do Tuniska, kde nakrúcal oscarového Anglického pacienta. „Keď som sa vrátil do Londýna, mal som veľmi krátke a úplne svetlé vlasy. Bol som na nespoznanie," vraví. „Pamätám sa, ako som sedel v reštaurácii a pri vedľajšom stole sa rozprávali o pánovi Darcym. Ani netušili, že sedí vedľa nich." Šesť rokov po Pýche a predsudku si zahral ďalšieho Darcyho. Tentoraz Marka v Denníku Bridget Jonesovej. A opäť sa nevyhol pozornosti verejnosti. No zatiaľ čo ho mnohí spájali s predstaviteľkou Bridget, René Zellwegerovou, on sa v tichosti vrátil do Talianska za svojou rodinou. „Moja manželka je krásna Talianka a je veľmi múdra. A to je všetko, čo sa dozviete o mojom súkromí. Nikdy nebude žiaden Denník Colina Firtha."
Herec Jean Reno sa má. Prezident Jacques Chirac mu prejavil svoj „obrovský" obdiv, poklonil sa jeho „obrovskej" popularite, označil ho za rodinného priateľa všetkých Francúzov - a odovzdal mu Čestný rád za zásluhy. „Jean Reno, to je v prvom rade pohľad, tvár, hlas," povedal Chirac pri odovzdávaní vyznamenania v Elyzejskom paláci. „So svojím publikom je spojený akýmsi neviditeľným putom priateľstva a dôvernosti. A to je značka obrovského talentu." Prezident vyzdvihol najmä reprezentačné kvality šarmantného herca. „V Japonsku za ním ľudia šalejú. Reno robí pre Francúzsko viac ako veľvyslanci," povedal Chirac.