Príslušníci hnutí propagujúcich fašizmus sa najčastejšie stretávajú na koncertoch. Ak ide o menšie stretnutie, prenajmú si sálu a hudbu si púšťajú z playbacku.
Na stretnutiach ide hlavne o získanie nových kontaktov a nadobudnutie pocitu spolupatričnosti. Okrem toho sa skinhedi pravidelne stretávajú vo „svojich“ krčmách. V Bratislave to kedysi bola Umelka, dnes sa k nim radí KGB či Gemer.
Veľa členov hnutia pracuje v súkromných bezpečnostných službách.
Člen hnutia, ktorý má viac ako 26 rokov, sa už nezúčastňuje na spoločných podujatiach, ale podporuje hnutie finančne, prípadne dováža suveníry zo zahraničia.
Známy je prípad rodiny, ktorá svojho syna vychovávala v nacistickom duchu. Dieťa muselo ísť z normálnej školy do diagnostického ústavu. Odtiaľ však tiež muselo odísť, pretože ovplyvňovalo ostatné deti.
Základnou myšlienkou neonacistov je bojovať proti nepriateľovi a útočiť. Nepriateľmi sú podľa vodcov „Cigáni, židia, anarchisti, komunisti a pseudohumanisti“.
Skíni trénujú individuálne, na internetovej schránke ich vodcovia nabádajú, aby navštevovali bojové športy, chodili do posilňovne a zlepšovali si fyzickú kondíciu.
Neonacisti pôsobia asi v dvadsiatich mestách na Slovensku, ich najväčšími mekkami sú Prievidza, Žilina, Poprad, Malacky, Trnava a Bratislava.
O veľkých akciách sa dozvedajú z internetu alebo pomocou hromadnej SMS-správy, ktorú z internetu posielajú ich vodcovia.
(mož)