proces privatizácie, a preto sú postoje Magvašiho prekvapujúce.
Takmer s istotou sa k Magvašiho odporúčaniam nepripojí SDKÚ, SMK i KDH. Spojenca môže SDĽ hľadať vari len v radoch SOP.
Líder SMK Béla Bugár o Magvašiho tvrdeniach hovorí: „Pán minister Magvaši si neuvedomuje, do čoho sa púšťa. Musí vedieť, že na spustenie dôchodkovej reformy potrebujeme peniaze. Platné je rozhodnutie vlády o privatizácii SPP. Ak si to neuvedomuje, tak je hazardér.“ Bugár sa preto spýtal, či už Magvaši nemyslí na situáciu, ktorá môže byť po parlamentných voľbách. „Myslím si, že by bolo veľmi zaujímavé sledovať rôzne rokovania s HZDS. Či nerobí dopredu také rozhodnutia, za ktorými môžu byť iné dohody. Dokázať to síce neviem, ale ak niekto rok po odsúhlasení privatizácie SPP vo vláde a v parlamente takto hovorí, tak treba v tom hľadať aj iné záujmy,“ mieni Bugár.
Poslanec SOP Marián Mesiarik vidí situáciu inak: „Má pravdu pán Magvaši. To sa takto nerieši, že vláda chce zvýšiť hodnotu SPP zvýšením ceny plynu. To je nenormálne.“ Mesiarik predpokladá, že SOP „by vedela podporiť“ SDĽ.
Šéfovi KDH Pavlovi Hrušovskému sa nepáčia niektoré kroky vedenia SPP súvisiace s nehospodárnosťou. „Práve preto však podporujeme privatizáciu 49 percent akcií SPP.“ (sp)