Horský hrával striedavo v Bratislave a Prahe. V 150 ligových zápasoch nastrieľal 71 gólov. Neskôr pôsobil desať sezón ako tréner bratislavského Slovana, odkiaľ sa vydal na tri roky do Nemecka. Po návrate pracoval ďalších osem rokov v československom hokeji. Bol členom realizačného tímu pri juniorskej reprezentácii a seniorskom B-mužstve. V roku 1982 prijal ponuku Univerzity z Wisconsinu. Krátko na to však vo veku 56 rokov nečakane zomrel. Ladislav Horský sa dostal do Siene slávy IIHF za zásluhy pri budovaní hokeja.
Okrem Ladislava Horského vstúpi počas budúcoročných majstrovstiev sveta v Česku do Siene slávy aj ďalších jedenásť osobností svetového hokeja. Okrem Japonca Cutomu Kawabučiho a Čecha Milana Šubrta aj Kanaďan so slovenskými koreňmi Mike Buckna, ktorý v roku 1947 priviedol Československo k prvému titulu majstra sveta. V hráčskej kategórii si vydobyli miesto medzi „nesmrteľnými" Nemec Rudi Ball, Rusi Vitalij Davidov a Nikolaj Sologubov, Američan Lou Nanne, Švéd Ronald Pettersson a Čech František Tikal. Medzi rozhodcami sa dostalo cti Ovemu Dahlbergovi zo Švédska a Jurijovi Karandinovi z Ruska.
V Sieni slávy IIHF je aktuálne 119 hokejových osobností z dvadsiatich krajín. Nominovaná dvanástka zvýši toto číslo na 131 nominantov. Okrem Ladislava Horského sa spomedzi Slovákov tejto pocty dostalo v roku 1998 Vladimírovi Dzurillovi a Jozefovi Golonkovi, o rok neskôr Jánovi Staršiemu a v roku 2000 Petrovi Šťastnému. Slovenský zväz ľadového hokeja poslal v tomto roku návrh na uvedenie siedmich Slovákov do Siene slávy IIHF. (sita)