
Medzinárodný tipovací ošiaľ o rekordnú výhru v maďarskom Lotte nepoľavil ani počas tohto víkendu. K hraničnému priechodu Bratislava - Rajka smerovali aj v sobotu okolo poludnia prúdy áut. Dominovali vozidlá s bratislavskou ŠPZ, ale konkurovali im autá od Dunajskej Stredy, Nitry, Trnavy či Trenčína, ba dokonca aj z južnej Moravy. Počiatočné horúčkovité vypĺňanie tiketov vystriedala spontánna konverzácia, v ktorej dominovala téma - ako naložiť s vyhranými miliónmi.
FOTO TASR - ŠTEFAN PUŠKÁŠ
Správnu kombináciu čísel, ktorá je kľúčom k maďarskému Lottu, nikto neuhádol už 37 týždňov a rekordný jackpot sa tak ešte zvýši. Čísla 12, 28, 34, 61 a 70 vyžrebované v sobotu, neobsahoval v jednom hracom poli s deväťdesiatimi číslami ani jeden tiket, a tak sa tento týždeň bude v Maďarsku hrať o 4,86 miliardy forintov, čo je vyše 700 miliónov korún.
Naposledy padol jackpot v maďarskom päťkovom Lotte 1. marca, čo je aj dátum, dokedy sa v budúcom roku môže výhra zvyšovať. Podľa pravidiel hry totiž môže jackpot rásť 52 týždňov, teda jeden rok. Keď ani dovtedy nikto neuhádne, rozdelí sa medzi tým nahromadených 7,5 miliardy forintov medzi štát a výhercov v druhom, treťom a štvrtom poradí.
Rovnako ako narastá jackpot, rastú do rekordných výšok aj tržby spoločnosti Szerencsejáték Rt., ktorá Lotto prevádzkuje. Len za minulý týždeň utŕžila spoločnosť v stopercentnom vlastníctve štátu takmer 3,5 miliardy forintov za 14,4 milióna podaných tiketov, čo bolo o 200 000 tiketov viac ako týždeň predtým.
Podľa hovorcu firmy Lászlóa Somoraiho však aj tento rekord zrejme vydrží len do budúceho ťahu, v ktorom sa o týždeň bude hrať takmer o päť miliárd forintov. (čtk)