1. augusta
Počet slovenských ženistov v zhromažďovacom tábore v Kuvajte prekročil hranicu šesťdesiatich osôb.
Českí a slovenskí vojaci v Kosove dostali medaily KFOR
2. augusta
NATO prijalo ponuku Maďarska začleniť špeciálnu jednotku maďarskej armády do plánovaných Jednotiek rýchlej reakcie, ktoré budú prvými jednotkami aliancie so spoločným velením.
4. augusta
Na návštevu Rumunska pricestoval vrchný veliteľ spojeneckých síl v Európe (SACEUR), americký generál James Jones.
Portugalská vláda ohlásila nomináciu Luisa Valencu Pinta na šéfa Generálneho štábu portugalskej armády.
5. augusta
Aktivity Severoatlantickej aliancie sa budú v najbližších rokoch posúvať stále viac na východ, uviedol v Bukurešti americký generál James Jones.
6. augusta
V severnom Kosove prišiel o život francúzsky vojak pôsobiaci v mierotvornej jednotke KFOR.
Portugalská vláda požiadala Severoatlantickú alianciu o pomoc v boji proti rozsiahlym požiarom
Nemecký minister obrany Peter Struck presadzuje rozšírenie mandátu medzinárodných jednotiek v Afganistane ISAF aj mimo hlavného mesta Kábul.
7. augusta
Viac ako 86 percent profesionálnych vojakov Ozbrojených síl SR súhlasilo so vstupom Slovenska do Severoatlantickej aliancie.
Kanadský vicepremiér John Manley nebude kandidovať na post generálneho tajomníka NATO, oznámil jeho poradca Jean-Philippe Cote.
8. augusta
Český parlament definitívne schválil rozšírenie Severoatlantickej aliancie o sedem krajín vrátane Slovenska.
10. augusta
NATO je pripravené rokovať o rozšírení oblasti pôsobnosti mierotvorných síl v Afganistane aj za hranice hlavného mesta, uviedol hovorca aliancie Mark Laity.
11. augusta
NATO prebralo velenie nad mierotvornými silami ISAF v afganskom Kábule.
12. augusta
Severoatlantická aliancia vyčlenila 1,5 milióna dolárov na projekt monitorovania kvality vody v moldavských riekach Dnestr a Prut. Časť peňazí sa použila na vybavenie pre štyri laboratóriá.
Rusko ponúklo Portugalsku štyri lietadlá na pomoc v boji proti lesným požiarom.
13. augusta
Mierové jednotky NATO v Bosne informovali, že sa im nepodarilo dolapiť bosnianskeho Srba Ratka Mladiča, ktorý je obvinený z vojnových zločinov.
14. augusta
Mierotvorné jednotky NATO v Kosove privítali a vyjadrili podporu pre program "amnestie na zbrane", ktorý na september tohto roku vyhlásila Organizácia Spojených národov.
15. augusta
Bulharsko informovalo, že povolí pôsobenie pozemných jednotiek Severoatlantickej aliancie, leteckých a námorných základní na svojom území.
Poľský minister obrany otvoril supermoderný testovací závod leteckých motorov, ktorý je výsledkom vzrastajúcej spolupráce medzi Poľskom a Spojenými štátmi. Prvou zákazkou závodu bude testovanie 48 amerických stíhačiek typu F-16, ktoré majú nahradiť postupne vyraďované sovietske stíhačky MIG.
Švédsko, ktoré nie je členom NATO, oznámilo radikálne zníženie výdavkov na armádu. Doteraz vydávalo ročne na obranu 1,6 percenta HDP.
18. augusta
Nemecko je pripravené prispieť do budúcich Rýchlych zásahových jednotiek Severoatlantickej aliancie viac než 5000 vojakmi, uviedol denník Berliner Zeitung s odvolaním sa na zdroje z nemeckého ministerstva obrany.
20. augusta
NATO odsúdilo bombový útok na sídlo OSN v Bagdade.
Srbský vicepremiér Nebojsa Čovič obvinil NATO a OSN, že sa stali "rukojemníkmi albánskeho extrémizmu a terorizmu".
Náčelník Generálneho štábu ozbrojených síl SR genpor. Milan Cerovský rokoval v Poľsku so svojim poľským kolegom generálom Czeslawom Piatasom o pôsobení slovenských vojakov v zahraničných mierových misiách a úlohe stabilizačných síl v Iraku.
21. augusta
Severoatlantická aliancia sa pripravuje na dlho očakávané odzbrojenie asi 100 tisíc afganských vojakov, informoval veliteľ mierotvorných jednotiek ISAF generálporučík Goetz Gliemeroth.
22. augusta
Turecká armáda prevezme podľa tureckého ministra zahraničných vecí Abdulláha Güla v Iraku velenie vo svojom vlastnom operačnom sektore, pričom neuviedol termín nástupu.
Jednotkám NATO v Bosne a Hercegovine sa podarilo zadržať veľký počet nelegálne držaných zbraní pri dvoch operáciách v bosnianskej Republike srbskej.
23. augusta
Turecko by mohlo vyslať do Iraku v rámci operácie pod vedením Spojených štátov až 10 000 vojakov, uviedol v rozhovore pre turecký denník Star minister zahraničných vecí Abdulláh Gül.
24. augusta
SR odovzdala humanitárnu pomoc pre Irak v podobe liečiv, obväzového a injekčného materiálu. Slovenský ženijný kontingent pôsobí na Blízkom východe už mesiac.
25. augusta
Veľká Británia predložila alternatívne plány budúcnosti Severoatlantickej aliancie ako protinávrh k už zverejneným návrhom Francúzska a Nemecka.
Do konca roka stiahne SR vojakov z Východného Timoru a Eritrey, slovenskí vojaci by mali odísť aj z Cypru, informovala Katarína Heimschildová z tlačového oddelenia rezortu obrany. SR sa chce koncentrovať na významnejšie misie.
Na 3. leteckej základni v Prešove sa konal slávnostný nástup profesionálnych vojakov pri príležitosti striedania ich kolegov - príslušníkov misie SFOR pôsobiacej v Bosne a Hercegovine.
Zástupcovia Federálneho úradu pre civilnú ochranu Švajčiarska na čele s generálnym riaditeľom úradu Willym Schollom na návšteve Slovenska.
27. augusta
V Kosove sa začalo cvičenie Severoatlantickej aliancie a partnerských štátov pod názvom Dynamická odozva 03.
Jednotky SFOR v Bosne a Hercegovine ukončili dvojdňovú pátraciu akciu po Radovanovi Karadžičovi.
Kanada uviedla, že bude plne podporovať svojho ministra financií Johna Manleyho, ak sa rozhodne kandidovať na post generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie.
29. augusta
Rumunsko je pripravené vyslať do Afganistanu viac svojich jednotiek, aby pomohlo pri stabilizácii a rekonštrukcii krajiny, uviedol rumunský minister zahraničných vecí Mircea Geoana.
30. augusta
Americkými odborníkmi vedený tréning Vycvič a vybav má do mája 2004 vyškoliť podľa štandardov NATO 3000 gruzínskych vojakov, uviedol v Tbilisi gruzínsky prezident Eduard Ševardnadze.