Španielsky spevák Julio Iglesias oslávil v utorok 60. narodeniny. K spevu sa dostal náhodou, lákala ho futbalová kariéra. Ako 16-ročný sa stal brankárom futbalového klubu Real Madrid, v devätnástich však utrpel pri autohavárii ťažký úraz a 20 mesiacov ležal v nemocnici bez pohnutia. Za ten čas v sebe objavil vášeň pre hudbu. Preslávil sa v roku 1970 na Veľkej cene Eurovízie. Počas kariéry absolvoval viac než 2500 koncertov a predal 250 miliónov albumov. Každých 30 sekúnd hrajú niekde na svete v rozhlase jeho pieseň. V roku 1971 sa oženil s dcérou filipínskeho diplomata Isabel Preyslerovou, s ktorou má tri deti. Od roku 1992 žije na Miami s Holanďankou Mirandou Rijnsburgerovou, s ktorou má štyri deti. Do Ameriky sa presťahoval po tom, ako mu v roku 1981 baskickí separatisti uniesli otca, známeho gynekológa, a po 19 dňoch ho prepustili výmenou za vysoké výkupné. Pred dvoma rokmi dokončil Iglesias štúdium medzinárodného práva, ktoré začal študovať pred 33 rokmi.
Kráľovská svadba
Tridsaťštyriročná francúzska herečka Clotilde Courauová sa vo štvrtok stala princeznou. Vydala sa za princa Emanuela Filiberta Savojského, možného dediča talianskej koruny.
Na cirkevnej svadbe v Ríme sa zišla celá európska aristokracia a spoločenská smotánka. Sobášnym svedkom vnuka posledného talianskeho kráľa Umberta II. bol monacký princ Albert, ktorý zoznámil Emanuela s Clotildou na dobročinnom večierku. Princ sa zamiloval na prvý pohľad, Clotilde chvíľu trvalo, kým jeho city opätovala. Mala totiž za sebou dva nevydarené vzťahy – s hercom Olivierom Martinezom, súčasným partnerom speváčky Kylie Minogue, a hercom Guillaumom Depardieuom. Nevesta, ktorá je v šiestom mesiaci tehotenstva, mala oblečené šaty krémovej farby s dlhým vyšívaným závojom od talianskeho návrhára Valentina.
Svadba Rotschildovej a Goldsmitha
Minulú sobotu sa v kostole sv. Marie v anglickom Bury St. Edmunds oženil 23-ročný Ben Goldsmith s o dva roky mladšou Kate Rotschildovou. Sobášom sa spojili dve z najbohatších rodín v Británii. Ženích je synom zosnulého miliardára sira Jamesa Goldsmitha a nevesta dedičkou jednej z najznámejších rodín podnikajúcich v bankovníctve. Svadba je v Británii označovaná za spoločenskú udalosť desaťročia.
Návrat Oksany Bajulovej
Dvadsaťpäťročná ukrajinská krasokorčuliarka Oksana Bajulová, majsterka sveta z Prahy 1993 a olympijská víťazka z Lillehammeru 1994, sa po rokoch strávených v USA vrátila do rodného Dneprodzeržinska. Chce sa zmieriť s otcom, ktorý opustil rodinu, keď bola Oksana ešte malá. V trinástich jej zomrela mama na rakovinu, takže sa stala sirotou. Roky žila u svojho prvého trénera, potom u trénerky Galiny Zmijevskej. Hneď po víťazstve v Lillehammeri odišla k profesionálom, potom však mala problémy s alkoholom a dlhšie sa na ľade neobjavila. Pod vplyvom alkoholu spôsobila roku 1997 aj dopravnú nehodu. Divákom sa opäť predstavila v apríli tohto roku, keď sa zapojila do exhibičného turné bývalých olympijských víťazov.
Scott Hamilton otcom
Bývalý majster sveta a olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Američan Scott Hamilton (na snímke pri poslednom vystúpení revue Stars on Ice v roku 2001) sa stal otcom. Jeho manželka Tracie porodila minulý týždeň v Los Angeles ich prvé dieťa. Pred šiestimi rokmi sa Hamilton vyliečil z rakoviny semenníka.
Majskí sú rozvedení
Na prvom pojednávaní rozviedol Okresný súd Bratislava 1 podnikateľa Jozefa Majského a političku Dianu Dubovskú. Celé rozvodové konanie trvalo približne 30 minút. Iniciátora rozvodu, Majského, ktorý je vo väzbe, zastupoval pred súdom jeho právny zástupca Milan Ružbársky. Majský a Dubovská sa zosobášili 1. januára 2000.
Zomrel britský historik Lord Blake
Lord Blake, popredný historik britskej Konzervatívnej strany zomrel pred týždňom vo svojom dome vo východoanglickom meste Brundall vo veku 86 rokov. Príčinu smrti jeho rodina nezverejnila. K jeho významným historickým dielam patrí životopis Benjamina Disraeliho – britského premiéra v rokoch 1868 a 1874-80, ktorý Blake písal desať rokov. V roku 1942, keď slúžil v britskom kráľovskom delostrelectve, bol zajatý v severnej Afrike a 15 mesiacov strávil ako vojnový zajatec v Taliansku. Nakoniec sa mu podarilo spolu so štyrmi spolubojovníkmi utiecť. Zvyšok vojny strávil v službách britskej spravodajskej služby MI6.
Dlhé roky pôsobil v rôznych funkciách na Christ Church College v Oxforde. V roku 1971 bo vymenovaný za člena britskej Snemovne Lordov. Jeho manželka Patricia zomrela v roku 1995. Má tri dcéry.