ŽENEVA - Európska futbalová únia (UEFA) včera rozhodla o odložení všetkých tohtotýždňových zápasov európskych pohárov súťaží, t. j. Ligy majstrov a Pohára UEFA. „UEFA oznamuje, že všetky klubové súťaže organizované UEFA, ktoré sa mali hrať tento týždeň, sú odložené na znak úcty k obetiam utorkového teroristického útoku v Spojených štátoch amerických,“ hovorí sa vo vyhlásení UEFA. Celkovo je odložených osem včerajších zápasov Ligy majstrov (náhradný termín 10. október) a 43 dnešných zápasov Pohára UEFA (na budúci týždeň), v ktorom mali nastúpiť aj bratislavské tímy Inter a Slovan.
Inter mal dnes o 18.30 h privítať na Pasienkoch v 1. kole Pohára UEFA Litex Loveč. „Výprava bulharského mužstva priletela v stredu napoludnie na Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, ale hneď po oznámení skutkového stavu aj odletela,“ informoval generálny manažér žlto-čiernych Jozef Barmoš.
Futbalisti Slovana mali nastúpiť v rovnakej súťaži v Liberci. Karol Palka, zástupca Slovana pre styk s verejnosťou: „Správa o neodohraní súboja nás zastihla cestou do Liberca. Výpravu telefonicky kontaktovali zo Slovenského i Českého futbalového zväzu. Potom sa autobus jednoducho otočil a vrátil sa s hráčmi do Bratislavy.“ (sita, tasr)