Najhoršie je to pravdepodobne v Bratislave, kde sa budú musieť obyvatelia prispôsobiť určitým obmedzenia až do nedele, keďže najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi svoj každodenný program zakončí práve v hlavnom meste. Pri všetkých jeho presunoch je samozrejme obmedzená doprava v meste. Polícia síce na túto skutočnosť upozorňovala už dlhšie obdobie pred príchodom pápeža, napriek tomu vzniká v takýchto situáciách mnoho nepríjemností.
Vyrovnať sa s nimi musia napríklad aj vodiči bratislavskej Mestskej hromadnej dopravy (MHD). Počas dnešného presunu pápeža z nunciatúry na letisko v čase rannej dopravnej špičky mali vodiči spojov premávajúcich práve po trase, ktorú policajti odstavili na približne polhodinu, množstvo práce, aby nespokojným cestujúcim vysvetlili dôvody odstavenia premávky a s tým súvisiace meškanie. Najväčšie nepríjemnosti spojené so štipľavými poznámkami spôsobovali v autobusoch MHD ľudia, ktorí si pri nástupe označili cestovný lístok. "Zaujímalo by ma, kto mi lístok preplatí! Len čo si ho riadne označím, zostaneme na pol hodinu stáť. Ale nech nerátajú s tým, že použijem aj druhý lístok. Pokutu nech dopravnému podniku preplatí Vatikán," rozhorčovala sa staršia pani v jednom z odstavených autobusov pri Bajkalskej ulici.
Ako však v tejto súvislosti upozornila pracovníčka referátu odbytu cestovných lístkov Dopravného podniku Bratislava, hnev cestujúcej nebol v tomto smere na mieste. "Podľa platných predpisov totiž revízor pri kontrole lístku dbá na platný grafikon. Znamená to, že hoci boli spoje odstavené, prihliada sa na platný cestovný poriadok. Čiže ak podľa neho cesta z jednej zastávky trvá na cieľovú 20 minút, lístok platí, aj keď bude autobus odstavený hodinu," spresnila. Zdôraznila však, že cestujúci nesmie v takom prípade prestúpiť. Vtedy označený lístok po prekročení limitu stráca platnosť.