ických reforiem. Investori sa domnievajú, že Saxe-Coburgovo rozhodnutie môže určiť ďalší vývoj bulharského hospodárstva.
Na jednej strane stojí nevyhutnosť „utiahnutia opaskov“ pre vstup krajiny do Európskej únie, na druhej strane sa očakáva od vlády spomalenie reformných krokov ako reakcia na nespokojnosť verejnosti. Velchevov odchod z vlády by mohol spôsobiť rozpad vládnej koalície a predčasné voľby. Niektorí analytici a oficiálni predstavitelia sa domnievajú, že avizovanie jeho rezignácie malo slúžiť len na posilnenie jeho postoja vo vláde voči členom, ktorí sú zástancami miernejších reforiem.
Velchev a ďalší mladší členovia vládneho kabinetu sú najmä v zahraničí vysoko rešpektovaní za udržanie makroekonomickej stability v Bulharsku. Pripisuje sa im aj zásluha na znížení zahraničného dlhu a niekoľkonásobnom zvýšení bonity krajiny od medzinárodných ratingových agentúr. (tasr)