Aj v domácej premiére proti Petržalke zeleno-žltí dvakrát viedli, ale nakoniec si vicemajster odviezol spod Dubňa tiež bod za rovnakú remízu ako Inter v sobotu (2:2). Mužstvu z Pasienkov sa čosi podobné prihodilo v súboji s Púchovom, keď stratilo vyhraný zápas. Za stavu 3:1 triafali totiž za Hýllov chrbát už len hostia.
Zdá sa, že o zvraty nemusí byť v tomto ligovom ročníku núdza. Je však ešte stále veľa mužstiev a hráčov v nich, čo nemajú odvahu pokúsiť sa o ne. Predovšetkým na súperových ihriskách neveria, že by sa to mohlo podariť. Úspešná gólová naháňačka býva výsledkom neklesajúcej morálky, zdravého sebavedomia i chuti.
I spomenuté príklady utvrdzujú v tom, že žiaden zápas nie je vopred prehratý. Ani za dvojgólového nepriaznivého stavu. Veľa nechýbalo k tomu, aby Ružomberok napodobnil Inter. Na Tehelnom poli bolo rýchlo 2:0 pre Slovan, ale potom sa začala karta obracať.
Liptáci s kabínovým prispením trénera Bogdanovského správne pochopili, že pokračovanie v polhodinovom dezolátnom výkone by sa mohlo skončiť debaklom. Stredopoliar Marián Kurty mohol byť mužom zápasu. Jelšica poslal on dlhým kolmým pasom do gólovej situácie pred jediným gólom hostí a v závere skúsil šťastie sám, lenže loptu stopla pravá konštrukcia Trančíkovej bránky.
Petržalka dobiehala v Banskej Bystrici už nedostižnú vlakovú súpravu. Štyri góly za polčas by položili na lopatky hociktorý európsky veľkoklub. Vytriezvenie pre Artmediu prišlo včas. Signalizovali ho už ťažkosti doma s Dubnicou, keď sa vicemajster v ofenzíve viditeľne trápil. Na Štiavničkách však zhorel v defenzíve.
Štyri odohrané kolá naznačujú, že liga by mohla byť vzácne vyrovnaná. Každý si trúfne na každého, lebo dobre vie, že u nás nie je nikto nezdolateľný.