
FOTO TASR - IVAN MAJERSKÝ
Predsedníčka odborov v televízii Gabriela Goliášová to považuje za katastrofu. Kritizuje aj to, že vedenie doteraz nezverejnilo výsledky reinžinieringu a samotní odborári sa k nemu museli dostať vlastnou cestou. Podľa nej tým vedenie porušilo kolektívnu zmluvu.
Hovorkyňa STV Milena Rážová: „Nemáme pocit, že by sme porušili kolektívnu zmluvu.“ Niektorým prepusteným zamestnancom ponúkne televízia externú spoluprácu. Milena Rážová to zdôraznila aj na mítingu: „K prepúšťaniu nedôjde skôr, ako sa dohodnú podmienky s ľuďmi a forma ďalšej komunikácie.“
So znižovaním počtu zamestnancov sa začne čo najskôr, presný dátum Rážová zatiaľ neuviedla: „Úlohu hromadne prepúšťať sme dostali od vlády a vyplynulo to aj z finančných analýz, ktoré boli vykonané. Mali by sme s nižším počtom ľudí vykonávať rovnaké množstvo práce.“
Rada STV včera odsúhlasila, aby reinžiniering prebehol tak, ako to navrhuje riaditeľ televízie Milan Materák. Podmienila to však prijatím antikorupčného programu, ktorý sprehľadní výber a realizáciu ďalších programov a služieb.
Materák si finančný audit objednal pred rokom od agentúry D&T, ktorej riaditeľom je súčasný podpredseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Vladimír Masár. Cena auditu je podľa zverejňovaných informácií 10 miliónov korún.
Odborári vyzvú listom adresovaným predsedovi parlamentu Migašovi poslancov, aby sa začali aktuálnou situáciou v televízii čo najskôr zaoberať. K tejto výzve sa pripája aj samotné vedenie STV.
(mož, sita)