Prvý raz sa stali priamym cieľom útoku aj poľskí vojaci. Na ich logistický tábor v meste Hilla v noci na včera dopadlo päť mínometných striel. „Nikto nebol zranený a nevznikli žiadne materiálne škody,“ informoval hovorca poľského ministerstva obrany Eugenius Mleczak.
Do polovice augusta dorazia do Iraku aj slovenskí ženisti. Zaradia sa do poľského sektora, kde im podobne ako ostatným vojakom bude hroziť iracké ostreľovanie.
Slovenskí vojaci, ktorí budú v poľskom sektore vyhľadávať míny a likvidovať nevybuchnutú muníciu, sú v súčasnosti v Kuvajte. Včera ešte mali letieť zo Slovenska dve ruské nákladné lietadlá Ruslan s technikou a poslednými vojakmi.
„Naši vojaci vedia, že sa v poľskom sektore strieľalo. Vedia, že nejdeme do oblasti, kde by sa už definitívne skončila vojna. Musíme sa pripraviť, že k takým veciam môže dochádzať,“ povedal hovorca slovenskej jednotky podplukovník Vladimír Mečiar.
(pm, rf)