tak nespĺňal základnú požiadavku protipožiarnej bezpečnosti. Elektrické vedenie malo byť preložené k prvému septembru 2001, stálo tam však ešte aj o rok neskôr.
* Maďarská petrochemická skupina MOL ovládla slovenskú rafinériu Slovnaft. Vznikla jej tak povinnosť ponúknuť aj ostatným akcionárom, že od nich odkúpi podiely za priemernú cenu na burze. Domáca finančná skupina J & T však špekulatívnymi obchodmi medzi spriaznenými účastníkmi trhu tento cenový priemer nafúkla a MOL musel ponúknuť akcionárom (aj J & T) viac. Úrad pre finančný trh nezistil nič, čo by bolo v rozpore so zákonom.
* Americká firma Molex postavila na východnom Slovensku fabriku. Vláda jej pri investícii sľúbila daňové úľavy, ktoré však vzhľadom na vstup Slovenska do Európskej únie nemohla dodržať. O nemožnosti dodržať zmluvu zástupcov Molexu neinformovala.
* Pri predaji hutníckeho jadra VSŽ americkým oceliarňam U. S. Steel pôsobili na Slovensku aj americkí manažéri. Tým sa však nepodarilo získať pracovné víza, preto museli každý mesiac aj s rodinami na pár minút opustiť Slovensko, aby dostali pečiatku do pasu.