Sofia 14. júla (TASR) - Bulharsko bude podporovať Chorvátsko a chce mu pomôcť pri jeho integračných snahách do Severoatlantickej aliancie (NATO) a do Európskej únie.
Uviedol to dnes bulharský prezident Georgi Parvanov po stretnutí s chorvátskym prezidentom Stipe Mesičom v bulharskej Sofii. "Naša pripravenosť pomôcť Chorvátsku a podporiť ho pri jeho snahách expertmi je založená na dobrých vzájomných vzťahoch z minulosti a z pohľadu na vzájomnú budúcnosť v Európe," uviedol najvyšší bulharský predstaviteľ.
"Naše ciele sú rovnaké," povedal zase chorvátsky prezident, ktorý menoval oblasti intenzívnejšej spolupráce a to konkrétne hospodárstvo a infraštruktúra. Bulharsko sa má stať v budúcom roku členom NATO a usiluje sa aj o členstvo v EÚ v roku 2007. Chorvátsko zatiaľ nepatrí do skupiny štátov, ktoré rozšíria NATO a EÚ.