Čchang s Engom sa v USA neskôr usadili, začali farmárčiť, oženili sa s dvoma sestrami a mali niekoľko detí. Dvojčatá boli spojené v oblasti hrudníka a zomreli po troch hodinách za sebou v januári 1874 vo veku 62 rokov. Posledné roky života sa často hádali pre Čchangovu náklonnosť k alkoholu.
Asi najstaršími a najslávnejšími siamskými dvojčatami na území bývalého Československa boli Ružena a Jozefa Blažkové, ktoré boli zrastené chrbtom. Senzáciou sa stalo tehotenstvo Ruženy, ktorá na jar 1910 porodila zdravého syna Františka, ale nikdy sa nezistilo, kto by mohol byť otcom dieťaťa. Zomreli vo veku 37 rokov.
O prvé oddelenie sa lekári pokúšali už v 19. storočí. Úspech sa dostavil až v roku 1952 v americkom Clevelande, keď „vyslobodili“ dve dievčatá zrastené hrudnou kosťou. Dvojčatá zrastené hlavami prvý raz oddelili v roku 1987.
Na jeseň 2000 vyvolala veľkú debatu operácia siamských dvojčiat Mary a Jodie vo Veľkej Británii. Dievčatká mali spoločné srdce a pľúca. Verdikt znel: jedna musí zomrieť, aby druhá mohla žiť, inak zomrú obidve. Silno nábožensky založení rodičia detí operáciu odmietali, nakoniec však akceptovali rozhodnutie britského súdu. Operáciu prežilo jedno z dievčat.
V bývalom Československu siamské dvojčatá úspešne operovali v decembri 1980 v Hradci Králové. Dvojčatá Michal a Tomáš boli spojené hrudnou kosťou, v oblasti pupku a v nadbrušku. Mali aj spoločný mostík medzi pečeňou a navyše boli zrastené v polohe „69“.
V marci 2000, prvý raz úspešne prebehla operácia dvojčiat na Slovensku. Andrea a Lucia Tóthové sa narodili v januári zrastené v oblasti panvovej kosti. (čtk)