Pri havárii ultraľahkého lietadla sa zabili dvaja ľudia

FAČKOV – Haváriu ultraľahkého lietadla, ktoré sa včera okolo druhej popoludní zrútilo na frekventovanú cestu cez Fačkovské sedlo neďaleko Kľačna, jeho dvaja pasažieri neprežili.


FOTO SME – JÁN KROŠLÁK



FAČKOV – Haváriu ultraľahkého lietadla, ktoré sa včera okolo druhej popoludní zrútilo na frekventovanú cestu cez Fačkovské sedlo neďaleko Kľačna, jeho dvaja pasažieri neprežili.

Podľa našich informácií v tom čase došlo takmer k ďalšej tragédii, pretože auto idúce smerom na Kľačno ubrzdilo iba približne 20 metrov pred padajúcim vrakom. Svedkovia z auta vypovedali, že začuli strašný rachot niekde nad hlavami a potom už iba brzdili.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako sme sa dozvedeli priamo na mieste, v dvojmiestnom lietadle typu Jora, ktoré patrilo 39-ročnému Ondrejovi D. z Kysuckého Nového Mesta, členovi ružomberského aeroklubu, sedel aj skúsený bývalý vojenský pilot z Martina, 65-ročný František L. Príčina nehody je zatiaľ neznáma. Ešte o pol siedmej večer polícia čakala na mieste na príchod leteckej inšpekcie z Bratislavy, ktorá sa pokúsi rekonštruovať pád lietadla.

SkryťVypnúť reklamu

Podľa našich informácií posádka v takmer ideálnom počasí letela z Prievidze. Zatiaľ z neznámych príčin nad Fačkovským sedlom pilot prestal ovládať stroj, zachytil krídlom o vysoké stromy a približne o sto metrov ďalej dopadol na cestu. Krídlo zostalo visieť v korunách stromov. Niektoré úvahy smerujú k tomu, že ešte pred odtrhnutím krídla sa pilot pokúšal núdzovo pristáť a zvolil si práve cestu.

Polícii z Prievidze, ktorá na niekoľko hodín prerušila premávku na ceste, sa po príchode naskytol strašný pohľad. Ako povedal okresný riaditeľ Jozef Valach, telá ležali mimo vraku, ktorý bol po dopade menší ako Fiat 126P. Lekár konštatoval u obidvoch členov posádky okamžitú smrť.

V minulom roku došlo k dvom vážnym leteckým nešťastiam. V júni po páde Albatrosu L-39 pilot medzi Sielnicou a Kováčovou zahynul, približne o tri mesiace neskôr sa pilot rovnakého lietadla pri Ožďanoch zachránil len katapultážou. Začiatkom mája tohto roka pri Rimavskej Sobote padol vrtuľník ministerstva vnútra Mi-2. Havária sa zaobišla bez obetí na životoch.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 593
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 322
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 716
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 136
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 346
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 889
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 876
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 381
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu