Vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu všeobecného ohrozenia, vydierania a vydierania v štádiu pokusu. Ak ho súd uzná vinným, hrozí mu väzenie na päť až dvanásť rokov.
Maroš R. v čase od 22. do 29. mája poslal banskobystrickému hypermarketu dva na seba nadväzujúce listy. Žiadal dvanásť miliónov v použitých bankovkách. V opačnom prípade hrozil do 31. mája explóziami v hypermarketoch Tesco. Obvinený 24. mája uložil v oddelení potravín v hypermarkete jednoduchý nástražný systém zostavený na báze zábavnej pyrotechniky.
Ten vybuchol a spôsobil škodu asi za päťtisíc korún. Páchateľ požadoval doručiť peniaze vrtuľníkom, ale v ním stanovenom čase a na označenom mieste. Ani na druhý pokus si ich neprevzal.
(tasr)