
Kapitán New Jersey Devils Scott Stevens so Stanley Cupom. FOTO - ČTK/AP
i v dramatickej finálovej sérii Anaheim 4:3 na zápasy a zo zisku trofeje sa tešili už tretí raz od roku 1995.
„To, čo dosiahol tréner Pat Burns spolu s asistentmi Johnom MacLeanom, Bobbym Carpenterom a Jacquom Caronom, je neuveriteľné. Počas svojho pôsobenia v NHL som ešte nezažil chlapcov, ktorí by si tak dôverovali,“ povedal prezident klubu Lou Lamoriello a potom prenechal mikrofón všetkým členom tímu.
Najväčšie ovácie si vyslúžil brankár a čerstvý držiteľ Vezina Trophy Martin Brodeur, kapitán diablov Scott Stevens a obranca Ken Daneyko, ktorý nastúpil až na rozhodujúci siedmy zápas finálovej série. „Je to skvelý pocit, ktorý nikdy nezovšednie. V mene hráčov sa vám chcem poďakovať za obrovskú podporu, ktorú ste nám prejavovali,“ poďakoval sa Stevens asi 20 000 fanúšikom, ktorých pred arénou zabával známy komik, miestny rodák Joe Piscopo.
Veľká chvíľa nastala, keď sa objavil na scéne Stanleyho pohár. „Toto je síce iba parkovisko, ale je to jediné parkovisko, ktoré dostalo Stanleyho pohár,“ vtipkoval Piscopo. Guvernér James E. McGreevey vyhlásil sobotu za „Deň diablov“, vyslúžil si však iba nespokojné bučanie fanúšikov, ktorí mu tak dali jasne najavo, že sem neprišli kvôli politikom, ale pre oslavu hokeja.
(tasr)