NRSR: Poslanci začali rokovanie správou o činnosti ombudsmana za vlaňajšok
Pokračuje schôdza Národnej rady, poslanci sa venujú správe o činnosti verejného ochrancu práv za minulý rok.
V pléne ju predstavil ombudsman Róbert Dobrovodský.
Vo štvrtok majú zákonodarcovia prebrať aj ďalšie výročné správy, napríklad správu o výsledkoch kontrolnej činnosti Najvyššieho kontrolného úradu za vlaňajšok či mimoriadnu správu ombudsmana o skutočnostiach nasvedčujúcich závažnému porušeniu základných práv a slobôd konaním Policajného zboru.
Popoludní čaká poslancov tradičná štvrtková Hodina otázok na členov vlády. Opäť vynechajú dopoludňajšie hlasovanie a hlasovať budú iba popoludní o 17:00, rovnako ako v stredu. (TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Poslanci Národnej rady začali rokovanie správou o činnosti komisára pre deti za minulý rok.
(TASR)Ficovu náročnú pozíciu pri schvaľovaní sankcií môže využiť Republika, ktorá v prieskumoch rastie aj na úkor Smeru.
(SME)Kaliňák hovoril, že nemá problém s pokutou za zatajenú vilu, výboru ale navrhol, aby ho netrestali.
(SME)Minister Taraba si nemyslí, že by sa vláda nedostatočne venovala spolupráci so Západom.
(TASR)Hasiči by po novom mali pracovať najviac 48 hodín týždenne, vláda schválila aj vyšší príplatok za pohotovosť.
(TASR)V politike na všetky štyri svetové strany mi trochu chýba Západ, vyhlásil predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok.
(TASR)Prezident Pellegrini zvolal ráno stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov. Témou bola domáca aj zahraničná politika.
(SITA)Vládu dnes čaká ďalšie rokovanie, ministri budú hovoriť o novele o hasičskom zbore aj medzivládnej dohode s Indiou. Čítaj ďalej