Izraelská armáda spustila novú rozsiahlu pozemnú operáciu na severe aj juhu Pásma Gazy.
Izraelská armáda od včera spustila novú rozsiahlu pozemnú operáciu na severe aj juhu Pásma Gazy.
Urobila tak v rámci už predtým ohlásenej a začatej vojenskej operácie Gedeónove vozidlá. Izraelská armáda dodala, že pri úvodných vzdušných útokoch za posledný týždeň zasiahla vyše 670 cieľov spojených s hnutím Hamas.
Ministerstvo zdravotníctva v Gaze oznámilo, že za uplynulý týždeň bolo pri izraelských útokoch zabitých najmenej 464 Palestínčanov a ďalších 1418 bolo zranených. Údaje úradu, ktorý má pod kontrolou Hamas, nemožno nezávisle overiť a nerozlišujú medzi ozbrojencami Hamasu a civilistami.
Len od polnoci potom podľa palestínskych zdravotníkov prišlo o život najmenej 125 ľudí. (ČTK)
Ďalšie príspevky na tému: Izrael vs. Hamas
Izrael je otvorený „ukončeniu bojov“ ako súčasť dohody s Hamasom, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu.
(TASR)Izrael pokračuje v útokoch v Pásme Gazy, zomrelo najmenej sto ľudí.
(TASR)Izraelská armáda uviedla, že zneškodnila ďalšiu raketu vypálenú z Jemenu. Čítaj ďalej
Nočný letecký útok Izraelu na tábor pre vysídlené osoby v meste Chán Júnis na juhu Pásma Gazy zabil najmenej 24 ľudí.
(TASR)Skupina propalestínskych demonštrantov sa vo švajčiarskom Bazileji dostala do stretu s miestnou políciou.
(TASR)Predseda Európskej rady António Costa je otrasený situáciou v Pasme Gazy, kde Izrael rozšíril pozemnú ofenzívu. Čítaj ďalej
V Katare sa koná nové kolo rokovaní s Izraelom bez akýchkoľvek podmienok. Cieľom je ukončenie vojny v Pásme Gazy.
(TASR)Irak prispeje 40 miliónmi dolárov na obnovu Gazy a Libanonu. Liga arabských štátov vyzýva na prímerie.
(TASR)