Na Slovensku platia výstrahy pred hmlou aj poľadovicou
Dnes platia výstrahy prvého stupňa pred hmlou. V časti južného Slovenska treba zároveň počítať s poľadovicou.
Na svojom webe o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.
Viditeľnosť po celej krajine môže podľa meteorológov klesnúť na 50 až 200 metrov.
"Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," uviedol ústav na svojom webe.
Výstrahy pred hmlou platia predbežne do 11.00 h.
Výstrahy prvého stupňa vyhlásil SHMÚ v niektorých častiach Slovenska aj v súvislosti s poľadovicou.
Platia v takmer celom Košickom kraji, vo viacerých okresoch Banskobystrického kraja a v niektorých okresoch Prešovského kraja. Počítať s nimi treba aj v okrese Levice.
"Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra - rôzne typy vedenia). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," upozornili meteorológovia. Výstrahy pred poľadovicou sú v platnosti predbežne do 10.00 h.
Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude na Slovensku slnečno, najvyššia denná teplota dosiahne 20 až 25 stupňov Celzia.
(SITA)V pondelok bude slnečno. Najvyššia denná teplota bude 18 až 23 stupňov Celzia. Zafúka slabý vietor.
(SME)Počasie ovplyvňuje tlaková výš. Bude slnečno. Teploty majú dosiahnuť 22 stupňov.
(TASR)V noci na pondelok sa môže vyskytnúť prízemný mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pre celé Slovensko.
(TASR)Predpoveď počasia: Bude jasno alebo malá oblačnosť, najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 20 stupňov. Čítaj ďalej
Obdobie bohatšie na zrážky sa skončilo. Môže za to tlaková výš, ktorej stred sa presúva zo Škandinávie nad Baltské more.
(TASR)Na väčšine Slovenska sa v nedeľu môže vyskytnúť mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.
(TASR)Predpoveď počasia: Najvyššia denná teplota bude 15 až 20 stupňov, v severnej polovici a na Horehroní okolo 13 stupňov. Čítaj ďalej