Na celom Slovensku platia až do večera výstrahy pred búrkami
Na celom Slovensku platia až do večera výstrahy pred búrkami, sprevádzať ich môžu prudké lejaky s krúpami.
Počítať s nimi treba do 19.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.
Búrky môžu byť spojené s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra do 85 kilometrov za hodinu a s krúpami.
"Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," upozornili meteorológovia.
(TASR)Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Výstrahy druhého stupňa pred vysokými teplotami platia od popoludnia vo viacerých okresoch. Čítaj ďalej
Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Bude slnečno s teplotami do 35 stupňov.
(TASR)Vysoké teploty môžu v stredu potrápiť najmä západ a juh Slovenska. Platia predbežne v stredu od 14:00 do 18:00. Čítaj ďalej
Búrky potrápili viaceré kraje Slovenska. V Hradišti silný vietor poškodil strechu obecného úradu.
(TASR)Dnes bude na Slovensku malá oblačnosť, ojedinele prehánky. Najvyššia denná teplota dosiahne 26 až 32 stupňov Celzia.
(SITA)Hasiči v Trnavskom kraji odstraňovali popadané stromy z ciest, áut či naklonené konáre, ktoré ohrozovali bezpečnosť. Čítaj ďalej
Polámané stromy a spadnutý stĺp zatarasili cestu, na Oravu sa dalo dostať len obchádzkou cez Ružomberok.
(My Regióny)Búrky môžu priniesť najmä silný vietor, prípadne aj krúpy a prívalový dážď. Lokálne hrozí aj prachová víchrica.
(TASR)