Opozícia kritizuje koaličných poslancov
Opozícia v treťom čítaní vo veľkom kritizuje koaličných poslancov.
Koalícia v druhom čítaní schválila také znenie novely Trestného zákona, ktoré skracuje premlčacie lehoty pri znásilnení z dvadsiatich rokov na desať.
„To ani to znásilnenie nezaberie, ani to nie? Preboha to nebláznite,“ vystúpil ako prvý poslanec z klubu SaS Alojz Hlina. „Znásilnenie je už moc, znásilnenie je dosť hnusná vec, či nie?“ pýtal sa koaličných poslancov.
„Uvedomujete si, čo idete páchať? Viete sa pozrieť do očí po tomto hlasovaní svojim manželkám, dcéram, sestrám?“ pýtal sa Michal Šipoš z klubu Slovensko.
Opozícia kritizuje, že pre rýchlo a nekvalitne spísané návrhy bez odbornej diskusie prechádzajú aj takéto zmeny. (SME)
Ďalšie príspevky na tému: Ficova vláda
Poľovníci majú psy v lese strieľať ešte ľahšie. Minister Takáč zatiaľ novelu stiahol.
(SME)Minister investícií Migaľ je pripravený podporiť mimovládky pri novele zákona o neziskových organizáciách.
(SITA)Ministerstvo práce spustí nový program na podporu zamestnávania Právo na prvé zamestnanie 2.
(TASR)Opozičné hnutie PS vyzýva premiéra Fica a koalíciu, aby zrušili transakčnú daň.
(TASR)Šimkovičovej nominanti odvolali šéfa fondu Špotáka. Odmietol konať v rozpore so zákonom.
(SME)Premiér Fico zrušil svoj pracovný program na 1. mája v Nitre a Liptovskom Mikuláši. Čítaj ďalej
Rada Fondu na podporu umenia odvolala Róberta Špotáka z funkcie riaditeľa.
(SME)Nová nemocnica v Bratislave bude strategickou investíciou, rozhodla vláda. Náklady odhadujú na vyše miliardu.
(TASR)