Na severe Slovenska sa môžu vyskytnúť snehové záveje a jazyky
Na severe Slovenska sa môžu v noci a v utorok vyskytnúť snehové záveje a jazyky. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.
Výstraha sa týka okresov Brezno, Považská Bystrica, Kežmarok, Poprad a takmer celého Žilinského kraja. Platí do utorka 16.00 h.
"Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu," priblížili meteorológovia.
(TASR)Ďalšie príspevky na tému: Počasie
Dnes bude na Slovensku slnečno, najvyššia denná teplota dosiahne 20 až 25 stupňov Celzia.
(SITA)V pondelok bude slnečno. Najvyššia denná teplota bude 18 až 23 stupňov Celzia. Zafúka slabý vietor.
(SME)Počasie ovplyvňuje tlaková výš. Bude slnečno. Teploty majú dosiahnuť 22 stupňov.
(TASR)V noci na pondelok sa môže vyskytnúť prízemný mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pre celé Slovensko.
(TASR)Predpoveď počasia: Bude jasno alebo malá oblačnosť, najvyššia denná teplota dosiahne 15 až 20 stupňov. Čítaj ďalej
Obdobie bohatšie na zrážky sa skončilo. Môže za to tlaková výš, ktorej stred sa presúva zo Škandinávie nad Baltské more.
(TASR)Na väčšine Slovenska sa v nedeľu môže vyskytnúť mráz. Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.
(TASR)Predpoveď počasia: Najvyššia denná teplota bude 15 až 20 stupňov, v severnej polovici a na Horehroní okolo 13 stupňov. Čítaj ďalej