Česko drží štátny smútok za obete streľby v Prahe
Česká republika si štátnym smútkom pripomína obete streľby v Prahe. Štátne vlajky na úradoch a inštitúciách sú spustené na pol žrde spoločne s čiernymi zástavami; na poludnie sa po celej krajine rozoznejú zvony.
(TASR)
Ďalšie príspevky na tému: Streľba v Prahe
Streľba na pražskej univerzite má ďalšiu obeť. Na matku zavraždenej študentky sa nalepili opoziční politici. Píše Jindřich Šídlo.
(SME)Keby ľudia mohli dôverovať českému štátu, vrah na filozofickej fakulte by to mal oveľa ťažšie, píše Peter Šabata.
(SME)Žiaden z policajtov, ktorí vlani zasahovali pri streľbe na Univerzity Karlovej, nie je podozrivý zo spáchania trestného činu. Čítaj ďalej
Vyšetrovatelia vlaňajšej streľby v Prahe sú blízko oznámenia motívu. Strelec netrpel duševnou poruchou.
(TASR)Česká vláda schválila návrh novely zákona o zbraniach, ktorý reaguje na vlaňajšiu streľbu na Univerzite Karlovej v Prahe.
(TASR)Na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe sa opäť učí. Škola zvýšila bezpečnostné opatrenia.
(TASR)Rakušan predstavil 33 opatrení na zlepšenie bezpečnosti v Česku. Týkajú sa aj rezortov školstva a zdravotníctva.
(TASR)Pieta pred Filozofickou fakultou v Prahe sa skončila. Budova sa otvorí vo februári.
(TASR)